W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka Materiały video

„Chorzelowiacy” uczcili Niepodległą w koncercie Patriotycznym [FOTO, VIDEO]

W 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości Kapela i ZPiT „Chorzelowiacy” wystąpili w koncercie Patriotycznym pn. „Chorzelowiacy swojej Ojczyźnie w roku jubileuszowym”.

Wydarzenie odbyło się w sali widowiskowej chorzelowskiego Ośrodka Kultury w sobotę (11.11) i zgromadziło nie tylko bliskich i rodziny artystów, ale również mieszkańców Gminy Mielec, chcących w artystyczny sposób uczcić niepodległą Ojczyznę. 

Dzisiejszy koncert dedykujemy naszej Ojczyźnie. Ojczyźnie która jak matka, koi ból i ociera łzy, daje miłość, radość i szczęście. A jest to w roku jubileuszowym ZPiT „Chorzelowiacy”, który od 30 lat uświetnia swoimi koncertami imprezy gminne, powiatowe, wojewódzkie, biorąc udział w przeglądach i festiwalach regionalnych i ogólnopolskich. W zespole zrzeszeni są ludzie, których pasją jest folklor. Wszystkich łączy zamiłowanie do tańca i muzyki ludowej. Zespół z pasją i zaangażowaniem podejmuje ciągle nowe wyzwania taneczne, wokalne, obrzędowe pragnąc zachować nasze dziedzictwo, naszą kulturę i pozostawić niezatarty ślad po dziadach i pradziadach. Siłą folkloru jest jego prostota i szczerość, a te cechy noszą w sobie członkowie ZPiT „Chorzelowiacy”, których za chwile Państwo zobaczycie – powiedział na rozpoczęcie Damian Małek, Dyrektor SOKiS.

W ciągu ponad godzinnego koncertu tancerze prowadzeni przez Bożenę Telegę-Kuźnik i muzycy pod przewodnictwem Konrada Sosińskiego zabrali publiczność w podróż po kilku regionach naszego kraju. Zebrani mogli zobaczyć Tańce Lasowiackie grupy dziecięcej, Kujawiaka z wiankami w układzie „Mój wianeczek ustrojony” w wykonaniu grupy dziewczęcej, tańce i zabawy śląskie w wykonaniu połączonych sił nowego naboru wraz z dziewczętami z grupy dziecięcej, Tańce Lachów Sądeckich w wykonaniu grupy dziecięcej, dziewczęce Tańce Spiskie „Hoja, hoja koło goja” oraz , Krakowiaka pn. Hej od Krakowa jadę” w wykonaniu wszystkich grup biorących udział w Koncercie. Poszczególne tańce przeplatane były przyśpiewkami ludowymi „Siwy koń”, „Którędy, którędy”, „Jestem chłopak z Chorzelowa”,  „Tatusiu, mamusiu”, „Jedzie Józek”, „Murarze, murarze”, „Zieleń ze się zieleń” oraz instrumentalną „Szabasówką”. Nie zabrakło również utworów patriotycznych „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, „Jest takie miejsce”, „Kraj mej matki”.  

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę być z Wami. Bardzo cenię sobie kunszt tego wszystkiego, co pokazują nam Ci młodzi ludzie. Jestem niezmiernie wdzięczny za Waszą pracę oraz pracę Ośrodka Kultury, który dba o to, żeby przygotować tak wspaniałe widowiska. Ale dziś musimy docenić również zaangażowanie rodziców i dziadków, bo bez Was na pewno by się to nie udało. W perspektywie rozwoju naszego Ośrodka Kultury, wystąpiliśmy z wnioskiem o pozyskanie funduszy zewnętrznych na jego rozbudowę. Chodzi tu o bardzo duże pieniądze z MOF-u. Chciałbym, żebyśmy tak piękne występy mogli oglądać w jeszcze lepszych i bardziej komfortowych warunkach. Chciałbym, żeby te dzieci, młodzież i dorośli, którzy tutaj występują i ćwiczą mieli z tego jak najwięcej radości. Będziemy się starać żeby wszystkim grupom artystyczym umilić pracę i podziękować za ten trud, który finalnie przekłada się na takie dzieło, które dzisiaj mogliśmy oglądać – powiedział na zakończenie koncertu Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. 

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa