Informacje Sport

Czeczeńcy Nowy Rok rozpoczęli zwycięstwem. Handball Stal Mielec – Zagłębie Sosnowiec 30:27 [FOTO]

Handball Stal Mielec 2024 rok zaczyna od zwycięstwa. Podopieczni trenera Tomasza Sondeja po emocjonującym meczu pokonali Zagłębie Handball Team Sosnowiec 30:27.

Meczową relację zaczniemy jednak od transferu do naszego klubu. Na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z Zagłębia Lubin przychodzi do Mielca Bartosz Sarnowski. To 19-letni środkowy rozgrywający, wychowanek UKPR Agrykoli Warszawa i absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. Od lipca 2023 roku jest zawodnikiem Zagłębia Lubin. W barwach „miedziowych” zadebiutował w Orlen Superlidze.

Pierwsze minuty to wyrównana gra, choć z lekką przewagą mielczan. Podopieczni trenera Tomasza Sondeja potrafili wyjść na dwubramkowe prowadzenie (5:3, 6:4), ale Zagłębie ani przez chwilę nie rezygnowało i w 12.minucie mieliśmy już remis 6:6.

Kolejne minuty to podobny obraz gry. Wynik oscylował wokół remisu albo jednej, lub dwóch bramek przewagi mielczan. Bardzo dobre wejście do zespołu zaliczył Bartosz Sarnowski, który okazał się skutecznym egzekutorem rzutów karnych. Dobre zawody grał również Szymon Światłowski. To właśnie po kolejnym jego golu w 22.minucie było 13:12 dla Stali.

Wyrównana gra trwała do końca pierwszej połowy. Mielczanie nadal potrafili wychodzić na jedno, dwubramkowe prowadzenie, ale Zagłębie Sosnowiec ponownie doprowadziło do remisu. Tym samym na przerwę oba zespoły schodziły prze wyniku remisowym 15:15.

W drugiej połowie mielczanie starali się uzyskać przewagę. Ambitnie walczące Zagłębie jednak nie odpuszczało i nie pozwalało gospodarzom na większe prowadzenie niż dwa, trzy gole. Właśnie w ten sposób w 53.minucie meczu było 27:24 dla Handball Stali Mielec. Wtedy też czerwoną kartkę za faul na Bartoszu Sarnowskim obejrzał Kacper Kolano z Zagłębia Sosnowiec.

Emocje były jednak do końca. W 58.minucie po kontrze trafił Łukasz Płonka i wynik na tablicy brzmiał 29:27 na korzyść mielczan. Chwilę później na szczęście trafił Filip Stefani i na 1,5 minuty przed końcem Stal miała trzy bramki przewagi. To było wystarczająco, żeby dowieźć zwycięstwo do końca. Handball Stal Mielec wygrała z Zagłębiem Sosnowiec i tym samym odniosła pierwsze zwycięstwo od listopada.

W następnej kolejce Handball Stal Mielec zagra u siebie z Sandra SPA Pogonią Szczecin. To spotkanie odbędzie się 20 stycznia (sobota) o godzinie 16:00.

Handball Stal Mielec – Zagłębie Handball Team Sosnowiec 30:27 (15:15)

Stal: Dekarz, Novikov 1 – Ruhnke, Nowak 2, Sarnowski 6, Sobczyk, Kotliński 3, Wołyncew 6, Napierała 2, Kaźmierczak, Smoliński, Stefani 8, Przychodzeń, Osmola, Światłowski 2. Trener Tomasz Sondej.

Zagłębie: Szot, Czapla – Szabat, Mięsopust 1, A. Danysz 1, Koc 3, S. Danysz 4, Głuszczenko 5, Kowalik, Kolano 2, Piątek 4, Żaczek, Kohrs 1, Szendzielorz 2, Płonka 4. Trener Arkadiusz Kowalski.

Czerwona kartka: Kacper Kolano (53.minuta) za faul.

Źródło: Handball Stal Mielec