W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Doposażenie klas wojskowych w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego

Zgodnie z umową zawartą w dniu 20.04.2022 r. pomiędzy Powiatem Mieleckim a Ministerstwem Obrony Narodowej, Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu otrzymał dotację celową na zakup 28 kurtek w kamuflażu ochronnym w ramach wyposażenia specjalistycznego zwanego „pakietem szkoleniowym OPW” w wysokości 11 200,00 zł.

Całkowity koszt realizacji z uwzględnieniem wkładu własnego zadania to 14 000.00 zł. Wkład własny Beneficjęnta wyniósł 20% wartości zakupów – 2 800,00zł. Cena jednej kurtki to kwota 480,00 zł.

To już kolejne dofinansowanie pozyskane przez Powiat Mielecki, które przyczyni się do wzrostu jakości nauczania w klasach wojskowych działających w ramach projektów: „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” – uczniowie po gimnazjum oraz  „Oddziały Przygotowania Wojskowego” – uczniowie po szkole podstawowej.

W chwili obecnej w szkole kształci się 35 uczniów w Oddziałach Przygotowania Wojskowego oraz 35 uczniów w Certyfikowanych Wojskowych Klasach Mundurowych. W kwietniu br. 10 uczniów CWKM zdało egzamin końcowy z przedmiotu „Edukacja Wojskowa” i uzyskało Certyfikaty MON umożliwiające odbycie skróconej służby przygotowawczej lub uzyskanie dodatkowych punktów w przypadku wybrania studiów na uczelniach wojskowych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa