W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Dotacje z Funduszu Młodzieżowego dla organizacji z powiatu mieleckiego [FOTO]

Trzy organizacje z powiatu mieleckiego – Koło Gospodyń Wiejskich „Ludzie z Pasją” w Złotnikach, Ochotnicza Straż Pożarna w Białym Borze, Klub Sportowy Potok Dobrynin otrzymały dotacje z Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy. 

Głównym celem Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne. Szeroki zakres działań przewidzianych do objęcia wsparciem Programu służyć ma rozwojowi różnych form aktywności młodzieży w wielu formach organizacyjnych.

W wyniku rozstrzygnięcia naboru wniosków do KGW „Ludzie z Pasją” w Złotnikach trafiło 172 339,50 zł, do OSP Biały Bór 75 000 zł, a do Klubu Sportowego Potok Dobrynin 81 465 zł. Okazją do przekazania symbolicznych czeków była konferencja inauguracyjna projektu „Pasjonaci w działaniu” zorganizowana przez KGW w Złotnikach. Przedstawicielom organizacji wręczyli je Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP oraz Paweł Ciszczoń, Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego, wspólnie z włodarzami gmin – Renatą Siembab, Burmistrz Przecławia i Józefem Piątkiem, Wójtem Gminy Mielec. 

– Aktywność stowarzyszeń, fundacji, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie mieleckim jest bardzo duża. Z sukcesem aplikują o środki finansowe na planowane projekty. Bardzo się cieszę, że KGW w Złotnikach, OSP Biały Bór i Klub Sportowy Potok Dobrynin sięgnęły po znaczące fundusze, które przysłużą się lokalnej społeczności – mówi poseł Fryderyk Kapinos. – Istotny jest tu fakt, iż realizowane przez te organizacje projekty będą aktywizować młodych ludzi. Serdecznie gratuluję dobrych pomysłów i  pozyskanych środków oraz życzę powodzenia planowanych działań – dodaje poseł.

– Jako Ambasador Unijnego Dialogu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego podczas spotkań w powiecie mieleckim na przełomie sierpnia i września  z przedstawicielami organizacji pozarządowych zachęcałem do aplikowania o środki w ramach Funduszu Młodzieżowego. Ogłoszono wyniki naboru, gdzie do Powiatu Mieleckiego trafiło blisko  330 tysięcy złotych. Cieszę się, że mogłem wesprzeć starania organizacji pozarządowych w ubieganiu się o środki – informuje Paweł Ciszczoń, Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego. – Nie byłoby tak dużego sukcesu, gdyby nie zaangażowanie Posłów na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego i Fryderyka Kapinosa oraz Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby. Gratuluję wszystkim tym, którzy otrzymali dofinansowanie – dodaje.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa