W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Droga w Złotnikach po przebudowie [FOTO]

 Przebudowa drogi w Złotnikach. Nowa jakość komunikacji

Przebudowa drogi powiatowej Nr 1 143R Gawłuszowice – Chrząstów – Mielec w miejscowościach Złotniki, Chorzelów została zakończona, przynosząc nową jakość komunikacji.

Przebudowa drogi w Złotnikach to inwestycja, która przynosi realne korzyści dla społeczności lokalnej. Dzięki niej podróżowanie staje się przyjemniejsze, a mieszkańcy mają pewność, że ich bezpieczeństwo jest priorytetem.


Co się zmieniło?

1.Nowa nawierzchnia

Wyremontowana droga otrzymała nową, gładką nawierzchnię. Dzięki temu podróżowanie staje się bardziej komfortowe, a samochody mniej narażone na uszkodzenia.

2. Bezpieczeństwo pieszych

W ramach modernizacji dodano chodniki i przejścia dla pieszych. Teraz mieszkańcy mogą bezpiecznie przechodzić przez drogę, niezależnie od warunków pogodowych.

3. Oświetlenie

Nowe oświetlenie uliczne poprawia widoczność w nocy i zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

4. Znakowanie i sygnalizacja

Wyremontowana droga została odpowiednio oznakowana, co ułatwia płynność ruchu. Poprawiona droga przyczynia się do rozwoju lokalnej gospodarki, ułatwiając transport towarów i usług.

Reakcje mieszkańców

Mieszkańcy Złotników wyrażają zadowolenie z nowej jakości komunikacji. Droga stała się bezpieczniejsza, bardziej funkcjonalna i estetyczna. To ważny krok w rozwoju regionu.

Fakty – remont drogi Gawłuszowice – Chrząstów – Mielec

Zadanie obejmowało przebudowę drogi powiatowej Nr 1 143R klasy „Z” – zbiorczej relacji Gawłuszowice – Chrząstów – Mielec

Prace remontowe były prowadzone na odcinku o łącznej długości 2250m w miejscowościach Chrząstów (750m – 2 500 000 zł) i Złotniki ( 1500m – 5 900 000 zł).

Przebudowa drogi polegała na poszerzeniu jezdni do szerokości 6,0 m i jej wzmocnienie na całej długości poprzez wykonanie warstw z betonu asfaltowego.

Wybudowany został również chodnik przy krawędzi jezdni o szerokości 2,0 metrów, o nawierzchni z kostki brukowej betonowej. Wykonana została także kompleksowa przebudowa istniejącego odwodnienia pasa drogowego oraz uzupełnione zostały pobocza kruszywem łamanym.

Realizacja w/w prac przebiegała od 25.10.2022 do 13.11.2023.

Wykonawca:
„BRUK-DAR” Dariusz Skawiński
adres: Breń Osuchowski 91, 39-304 Czermin

Wartość zadania 8 420 000,01zł
Dofinasowanie POLSKI ŁAD 5 000 000 zł

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Wujek Jonek 11 marca 2024 (poniedziałek) at 17:26

Tylko się pchają do zdjęcia bo wybory nie dlugo. tfuu

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa