W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Pijany rowerzysta zapłaci 2500 zł?

Kierujący rowerem, mieszkaniec powiatu mieleckiego, został skontrolowany przez mielecką drogówkę. Był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna 2500 złotych.

W poniedziałek, po godz. 13 w miejscowości Kliszów policjanci z mieleckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego rowerem mężczyznę. Jego styl i technika jazdy wzbudziły wątpliwości policjantów, co do trzeźwości cyklisty. Rowerzystą okazał się 36-latek, mieszkaniec powiatu mieleckiego. Od mężczyzny wyczuwalna była charakterystyczna woń alkoholu. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że kierujący ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Za popełnione wykroczenie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna 2500 złotych.

Policjanci apelują, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stanowi zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Pamiętaj: piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od takiej odpowiedzialnej postawy, może zależeć czyjeś życie.

Przypominamy, że kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny (np. rower lub hulajnoga) przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym mandatami karnymi w kwotach 1000 i 2500 złotych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa