W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Dyrektorzy i nauczyciele z Gminy Tuszów Narodowy nagrodzeni przez ministra [FOTO]

7 grudnia 2023 r. Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr przy udziale Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy i Przewodniczącego Rady Gminy Tuszów Waldemara Maziarza wręczył „MEDALE KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ”.

Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, nadane przez Ministra Oświaty i Nauki Przemysława Czarnka, dyrektorom i nauczycielom z terenu gminy Tuszów Narodowy. Wyróżnieni zostali: dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym Małgorzata Wieczerzak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Czajkowej Elżbieta Flis, dyrektor Szkoły Podstawowej w Borkach Nizińskich Barbara Jabłońska, dyrektor Zespołu Szkół w Maliniu Hiacynta Jamróz, dyrektor Zespołu Szkół w Jaślanach Zygmunt Krempa, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym Lucyna Maziarz i nauczycielka w Zespole Szkół w Jaślanach Agata Durda.

Wicewojewoda Podkarpacki zaznaczył, jak ważne jest kształtowanie młodych umysłów i codzienne podejmowanie misji nauki i tworzenia miejsca dla dzieci i młodzieży. Dodał, że szkoła jest społecznością, którą tworzą nauczyciele, uczniowie oraz ich rodziny, którzy przekazują im wiedzę i wartości.

Jest to wyraz uznania i wdzięczności za ich pracę na rzecz edukowania i wychowywania młodego pokolenia mieszkańców naszej gminy. Cieszę się, że praca naszej kadry nauczycielskiej została zauważona przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Przyznane przez niego i wręczone dzisiaj medale, to wysokiej rangi odznaczenia otrzymywane za wybitne osiągnięcia  – akcentował wójt gminy Andrzej Głaz, dołączając się do podziękowań i gratulacji dla wyróżnionych.

Baza oświatowa na terenie gminy Tuszów Narodowy to 5 szkół podstawowych i 3 przedszkola samorządowe. Przy każdej szkole znajdują się boiska orlik. Ponadto przy Zespole Szkół w Jaślanach znajduje się pełnowymiarowa hala, a dwie mniejsze przy  Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym oraz Zespole Szkół w Maliniu. Dzieci mają możliwość korzystania z nowoczesnych pracowni.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa