W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Dzieci z Mielca pomagają rówieśnikom ze Lwowa

Podobnie jak przed rokiem w mieleckich szkołach i przedszkolach przeprowadzono akcję „Dzieci –Dzieciom” polegająca na zbiórce szkolnych przyborów dla uczniów i uczennic szkół z ukraińskiego Lwowa. Jest to odpowiedź na apel UNICEF skierowany do międzynarodowej społeczności o pomoc dla poszkodowanych w wyniku konfliktu na Ukrainie.

Inicjatorem i koordynatorem akcji „Dzieci-Dzieciom” przeprowadzonej w Mielcu i Rzeszowie jest dr n. med. Ewa Jakubiec-Blajer z Rzeszowskiego Centrum Medycznego, współpracująca z proboszczem lwowskiej katedry ks. Janem Nikielem.

Przez kilka tygodni poszczególne placówki oświatowe w Mielcu prowadziły zbiórkę wśród swoich podopiecznych, a następnie paczki z plecakami, piórnikami, zeszytami i innymi artykułami szkolnymi trafiły do Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu. Do akcji przyłączyła się także jedna z miejskich spółek dokonując zakupu szkolnych przyborów na potrzeby zbiórki.

We wtorek 10 lipca w obecności Pełniącego Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyka Kapinosa nastąpiło przekazanie zebranych przyborów szkolnych, które specjalnym transportem trafią do dzieci z polskich szkół na Ukrainie. – Bardzo się cieszę, że nasze miasto i nasze placówki oświatowe ponownie wzięły udział w tej akcji pomocy dla rówieśników zza naszej wschodniej granicy i za to okazane serce im serdecznie dziękuję – powiedział Fryderyk Kapinos.

Edward Tabor

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa