W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Dzień Otwarty mieleckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt

Stowarzyszenie Oaza Dla Zwierząt, które zostało założone w 2018 roku realizuje działania związane z opieką nad bezdomnymi psami i kotami na terenie Gminy Miejskiej Mielec. Od 2 stycznia 2020 roku Stowarzyszenie podpisało umowę z Gminą Miejską Mielec na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt „Pies i Kot” w Mielcu.

W tym krótkim okresie udało się przeprowadzić wiele pozytywnych zmian jak na przykład:

  • powstała świetlica, w której możemy oswajać wycofane i lękliwe psy,
  • powstał gabinet weterynaryjny, w którym wykonywane są podstawowe zabiegi,
  • został utworzony magazyn na ręczniki, koce i akcesoria dla zwierząt,
  • zwiększono skuteczność adopcji i odnajdywania właścicieli zagubionych zwierząt,
  • znacznie poprawiono stan zieleni na terenie schroniska.

Pozytywnych zmian jest znacznie więcej i chcemy je pokazać mieszkańcom naszego miasta oraz wszystkim tym, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Dlatego organizujemy DZIEŃ OTWARTY w naszym schronisku 

20 września 2020 roku.

W naszym schronisku przebywa obecnie 75 psów i 51 kotów. Przez 24 godziny na dobę otaczamy je troskliwą opieką – karmiąc, lecząc, chodząc na spacery, dbając o kojce, budy, wybiegi i inne warunki bytowe. Obecny czas jest wyjątkowo trudny dla wielu osób i organizacji, ale wzajemna pomoc i wsparcie może nam znacznie ułatwić jego przetrwanie.

Z poważaniem

Prezes Zarządu

Ewa Sadowska Kowalik

Darowiznę można odliczyć od podstawy opodatkowania (6% lub 10% – w zależności czy osoba prywatna czy osoba prawna). Zapraszamy do zapoznania się z działalnością schroniska dla zwierząt „Pies i Kot” i Stowarzyszenia Oaza dla Zwierząt z siedzibą w Mielcu na naszym Facebook’u https://www.facebook.com/oazadlazwierzatmielec/ i stronie internetowej http://oazadlazwierzat.mielec.pl

Zobacz też...