W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

„Ekonomik” wyróżniony tytułem Najaktywniejszej Szkoły

9 marca delegacja Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu na czele z dyrektor Martą Mysoną uczestniczyła w gali podsumowującej 14. edycję „Dnia przedsiębiorczości”.

Podczas uroczystości, która odbyła się w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, nagrodzone zostały najaktywniejsze szkoły oraz szkolni koordynatorzy „Dnia przedsiębiorczości”. Wśród wyróżnionych tytułem Najaktywniejszej Szkoły znalazł się Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

Nagroda była efektem licznego udziału w programie w roku 2017 – do ponad 100 przedsiębiorstw działających na terenie powiatu mieleckiego udało się ponad 200 uczniów tej szkoły. Statuetkę oraz pamiątkowy dyplom wręczyła laureatom Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

Ideą „Dnia przedsiębiorczości” jest włączenie przedstawicieli firm i instytucji w edukację młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu dorosłych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju mogą odbyć jednodniową praktykę na konkretnym stanowisku pracy. W tym czasie weryfikują swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują praktyczne informacje, których nie zapewni im wiedza książkowa.

Po uroczystej gali delegacja szkoły w składzie: dyrektor Marta Mysona, koordynator projektu Aneta Soja-Ząbek oraz Patrycja Kamuda, Katarzyna Cybulska, Ewa Wójcik i Adrian Grzelak – uczniowie ZSE, zwiedziła Centrum Nauki Kopernik. Była to dodatkowa atrakcja ufundowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości – organizatora wydarzenia.

Zobacz też...