W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Sport

Ekstra Talent w Stali Mielec

6 września w Mielcu przy ul. Sportowej 1 Fundacja Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z klubem FKS Stal Mielec S.A. zorganizowała wydarzenie z cyklu Ekstra Talent. 

Jest to projekt zakładający organizację testów motorycznych w połączeniu z turniejem piłkarskim dla dzieci ze wsparciem każdego z klubów Ekstraklasy – do projektu zapraszane są drużyny z zawodnikami w wieku do 12 lat. Głównym celem przedsięwzięcia jest sprawdzenie poziomu sprawności fizycznej młodych zawodników trenujących w akademiach piłkarskich w całej Polsce.

Niezwykle ważne jest uświadamianie wśród całego społeczeństwa istotności aktywności fizycznej. Ruch oraz uprawianie sportu są kluczowe w rozwoju każdego dziecka. Prowadząc testy motoryczne możemy śledzić wszelkie zmiany oraz prawidłowości na przestrzeni lat. Dowodem słuszności potwierdzającym sens organizacji właśnie takich wydarzeń jest radość oraz uśmiech na twarzy każdego z najmłodszych uczestników projektu Ekstra Talent – opowiada Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasy SA. 

Kluczowym punktem projektu są testy motoryczne prowadzone przez kadrę naukową Akademii Wychowania Fizycznego z Warszawy, której przewodniczy dr Janusz Dobosz. Podczas każdego wydarzenia przeprowadzane są trzy główne próby: Bieg Wytrzymałościowy (tzw. Beep Test) Bieg Wahadłowy 10×5 metrów Zwis na ugiętych ramionach Wyniki każdego zawodnika są zapisywane i gromadzone w jeden wspólny raport.

Najbardziej wyróżniający się uczestnicy otrzymują dodatkowe nagrody. Każde wydarzenie kończy się turniejem piłkarskim pomiędzy drużynami zgłoszonymi do projektu

Pamiątkowe medale i dyplomy młodym zawodniczkom i zawodnikom wręczył Jacek Klimek- Prezes Zarządu FKS Stal Mielec. S.A.

FOT. JACEK PRONDZYNSKI
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa