W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Książnicach

4 czerwca 2017 r. w Książnicach odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Książnicach oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie.

Imprezę rozpoczęła dyrektor szkoły Renata Koba, która powitała zebranych, a następnie zwróciła się do dzieci. Powiedziała, że są wspaniałym darem dla każdej rodziny i społeczeństwa, złożyła również najmłodszym życzenia z okazji ich święta.

Następnie na scenę wkroczyli mali artyści z Książnic, a po ich występie zaprezentowały się grupy artystyczne działające w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej. Po zakończeniu koncertu i części artystycznej dzieci mogły wziąć udział w zabawach z animatorami RES Artis Rzeszów, a także pobawić się na wielkich dmuchanych zjeżdżalniach.
Miłośnicy przyrody z zainteresowaniem oglądali Pokaz Kanarków i Ptaków Egzotycznych Mieleckiego oddziału Małopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Egzotycznych.

Dużym powodzeniem cieszyły się przejażdżki na koniach ze szkółki jeździeckiej w Książnicach. Panie dbające o zdrowie i piękną figurę, chętnie brały udział w pokazowych zajęciach zumby prowadzonych przez trenerkę klubu EXTREME FITNESS w Mielcu, a wielbiciele mocniejszych wrażeń podziwiali sprawność strażaków OSP w Książnicach. Równocześnie odbywały się konkursy i zabawy z nagrodami oraz zawody sportowe. Dużo emocji dostarczyły mecze piłki nożnej między drużynami ministrantów z Kiełkowa, Rydzowa i Książnic.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Na zakończenie odbyły się również zawody w przeciąganiu liny oraz mecz piłkarski, w którym brali udział rodzice dzieci z Podleszan i Książnic.
Stoisko rękodzieła i małą gastronomię przygotowało Wiejskie Stowarzyszenie Integracyjne „Goleszów”, a stoisko potraw regionalnych – Koło Gospodyń Wiejskich z Goleszowa.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy okazali pomoc podczas organizacji Festynu Dziecięcego, a szczególnie:
Wójtowi Gminy Mielec – panu Józefowi Piątkowi,
Wiceprzewodniczącemu Rady Gminy – panu Jerzemu Krawczykowi,
paniom z Wiejskiego Stowarzyszenia Integracyjnego „Goleszów”,
paniom z Koła Gospodyń Wiejskich – Goleszów,
strażakom OSP Książnice,
sołtysowi wsi Goleszów – panu Janowi Kwarcianemu,
rodzicom oraz licznym sponsorom, dzięki którym uczestnicy festynu i ci mniejsi i ci więksi mogli skorzystać z wielu atrakcji i miło spędzić niedzielne popołudnie.

Bożena Telega

 

 

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa