W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje

SDK –  środowy  festyn na osiedlu Szafera zgromadził wiele dzieci…[FOTO]

Pierwszy  z trzech festynów organizowanych przez Spółdzielczy Dom Kultury MSM i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej  ODEK odbył sie w środę 7  czerwca na placu przy Filii SDK nr II przy ul. Botanicznej 1.

Już przed godzina 16:00 plac zaczął dość szybko zapełniać się dziećmi w różnym wieku. Wyjątkowo dużo było maluchów, które przyszły na festyn z rodzicami czy dziadkami. Małe dzieci bawiły  się  w kolorowej  pełnej zabawek strefie dla najmłodszych. Maluchom w  zabawie towarzyszyli im rodzice i  dziadkowie.

Starsze dzieci rozpoczęły zabawę konkursem plastycznym – kolorową kredą rysowały wakacyjne plany – miejsca , które odwiedzą z rodzeństwem czy rodzicami. Boisko sportowe obok filii bardzo szybko zapełniło się dużymi  kolorowymi  malunkami. Następnie dzieci dobrały się w dwie dziesięcioosobowe   drużyny aby rozegrać slalom składający się  z trzech mniejszych konkurencji.

Dzieci chętnych do wzięcia udziału w tym konkursie było tyle, że powtarzany był  kilkakrotnie  – najpierw startowały dzieci starsze, następnie maluchy, wspomagane głośnym dopingiem rodziców, dziadków i widowni…  W niektórych konkurencjach pomoc rodziców okazała się nieoceniona…  Nie zabrakło również tak lubianych konkurencji jak kręcenie kołem hula  – hop, czy skakania na skakance. Był również konkurs na spostrzegawczość.

Dzięki ładnej pogodzie zabawa zgromadziła wiele dzieci i rodziców z terenu osiedla Szafera.

Drobne nagrody i słodycze na festyn ufundowała Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mielcu i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej  ODEK z dotacji UM

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa