W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

I LO zostanie dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych

Powiat planuje zlikwidować bariery architektoniczne w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. W planie jest m.in. budowa windy i podjazdu dla niepełnosprawnych oraz przebudowa pomieszczeń szkoły.

Póki co Powiat Mielecki ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na dostosowanie szkoły do potrzeb osób niepełnosprawnych. By ułatwić im korzystanie z budynku I LO zaplanowano m.in. budowę urządzenia dźwigowego, budowę podjazdu połączoną z przebudową wejścia głównego oraz szeroko pojętą likwidację barier architektonicznych tj. przebudowę pomieszczeń sanitarnych, likwidację progów czy montaż wykładzin podłogowych antypoślizgowych w ciągach komunikacyjnych.

Planowane zadanie ma objąć także remont budynku, w tym: wykonanie robót izolacyjnych, remont lub wymianę posadzek w pomieszczeniach wewnętrznych oraz wymianę drzwi, balustrad schodowych i instalacji elektrycznych wewnętrznych.

Oferty na przygotowanie projektu można składać jeszcze do 6 sierpnia br. Sama dokumentacja projektowo-kosztorysowa ma być gotowa do 19 listopada br.

Warto podkreślić, że to już kolejne działanie Powiatu Mieleckiego ukierunkowane na rzecz osób niepełnosprawnych i ich komfort poruszania się po budynkach użyteczności publicznej. W ciągu ostatniego roku władze samorządowe oddały do użytku m.in. windę w siedzibie starostwa powiatowego wraz z podjazdem oraz podnośnik dla niepełnosprawnych w Przychodni nr 2. Obecnie dobiega końca budowa windy w kolejnym z ośrodków zdrowia – w Przychodni Nr 1 przy ul. Sandomierskiej.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa