W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

Sukces AstroNight [FOTO]

W piątkową noc Obserwatorium Astronomiczne w Radomyślu Wielkim przeżyło istne oblężenie za sprawą AstroNight, z gwoździem programu w postaci niecodziennego zaćmienia księżyca.

Piątkowa noc (27 lipca) była gratką dla miłośników astronomii. Doszło bowiem do najdłuższego zaćmienia Księżyca w tym stuleciu (!!!), wielkiej opozycji Marsa, który znalazł się najbliżej Ziemi i tranzytu międzynarodowej stacji kosmicznej po polskim niebie. To wszystko mogli z niecodziennej perspektywy oglądać wszyscy ci, którzy wybrali się na AstroNight do Obserwatorium Astronomicznego w Radomyślu Wielkim.

W sumie w ciągu trzech godzin obserwatorium odwiedziło ok. 200 osób w różnym wieku, od kilkulatków po 60-latków. Byli goście z Krakowa, Mielca, gminy Wadowice Górne, a także mieszkańcy radomyskiej gminy. Oprócz wspomnianych już atrakcji czekało na nich oglądanie przez teleskopy Jowisza, Saturna i Wenus, a także filmu edukacyjnego w mobilnym planetarium.
– Naprawdę frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i miło spędzili z nami czas – powiedział Janusz Grzyb, organizator eventu.
A oto kilka opinii uczestników AstroNight: – Było super! Świetne obserwatorium, sprzęt i cała organizacja oglądania nie tylko księżyca, ale także planet. Świetnie wyglądał Jowisz ze swoimi księżycami. Oby takich eventów więcej.
– Było super, pojawimy się wkrótce ponownie. Dziękujemy za miły wieczór.
– My również dziękujemy. Profesjonalny sprzęt i profesjonalna obsługa. Niesamowite przeżycie.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa