W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Cieplej i oszczędniej [AUDIO]

Trzy nowe kotły oraz pompę obiegową zamontowano w Szkole Podstawowej w Trześni w ramach modernizacji kotłowni. Łączny koszt inwestycji wyniósł 68 720,09 złotych.       

Wakacje nie dla wszystkich pracowników gminnych placówek edukacyjnych oznaczają czas wolny od pracy. Dla kadry administracyjnej i gospodarczej to okres wzmożonych prac związanych z remontami oraz przystosowywaniem szklonej infrastruktury do potrzeb uczniów.

W ramach takich właśnie zadań zmodernizowano kotłownie w Szkole Podstawowej w Trześni,  gdzie w miejsce wysłużonych kotłów zamontowano trzy nowe połączone w układzie kaskadowym. – Bardzo się cieszę, że w trosce o naszych uczniów udało się zabezpieczyć środki na modernizację układu centralnego ogrzewania. Dotychczasowy był już mocno wyeksploatowany i wymagał stałego nadzoru pracownika gospodarczego – przekazuje Anna Skirecka, dyrektor placówki.

Ponadto w ramach remontu wykonano nowe połączenia zasilające instalację c.o., przebudowano układ kominowy, przerobiono instalacje elektryczną oraz instalacje czujnika pogodowego. Zamontowano także nową i skuteczniejszą pompę obiegową. – Pomimo wysokich temperatur jakie obecnie panują, musimy pamiętać, że wkrótce rozpocznie się sezon grzewczy. Nie możemy więc sobie pozwolić na ryzyko związane z awarią układu centralnego ogrzewania, która mogła by doprowadzić np. do odwołania zajęć. Mając na uwadze taką sytuację w tegorocznym budżecie udało się zabezpieczyć środki, które pozwoliły na zapewnienie uczniom i kadrze szkoły pracę i naukę w komfortowych warunkach. Kwota remontu wydaje się znaczna jednak w dłuższej perspektywie powinniśmy osiągnąć oszczędności związane z ilością zużytego paliwa gazowego oraz serwisem urządzeń – powiedział w trakcie odbioru kotłowni, Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa