W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Materiały video

IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze [FOTO, VIDEO]

 Pokazy lotnicze w Mielcu zgromadziły według organizatorów aż 40 tysięcy widzów. W tym roku była to jedna z największych takich imprez w kraju.

Wyjątkowy popis swoich umiejętności dał pilot myśliwca F-16 „Falcon”, który od 12 lat wchodzi w skład Polskich Sił Powietrznych. Maszyna przywitała się z publicznością wielkim hukiem, bo przelatując z prędkością 1225 km/h jej hałas porównywalny jest do grzmotów piorunów. Efektowne manewry i kolorowe flary wzbudziły zachwyt publiczności. Wyczyny pilotów niekiedy budziły strach i obawy, czy nie za dużo w tym ryzyka.

Najpierw zaprezentowali się m.in. modelarze z Aeroklubu w Tuszowie Narodowym, Aeroklub Mielecki, krośnieński zespół CellFast Flying Team, Jacek Stachoń, Krzysztof Cwynar, Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła i znany łotewski zespół akrobacyjny Baltic Bees.

Widowisko zakończył pokazem wielkich możliwości flagowych produktów firmy PZL Mielec, czyli śmigłowca Black Hawk i samolotu M 28.

W międzyczasie można było podziwiać zapierające dech w piersiach akrobatyczne wyczyny m.in. Artura Kielaka i Macieja Pośpieszyńskiego. Były także FireBirds, goście z Muzeum Lotnictwa w Krakowie i z Fundacji Latające Muzeum Polskich Sił Zbrojnych oraz dobrze znane wszystkim mielczanom, a podziwiane niezmiennie na całym świecie samoloty AN-2 i Dromader. Największą lotniczą gwiazdą wystawy statycznej, która również cieszyła się ogromnym uznaniem miłośników lotnictwa, był samolot transportowy Hercules.

Uroczyste rozpoczęcie IV Podkarpackich Pokazów Lotniczych uświetnił występ Orkiestry Dętej z Dobrynina.

Po zakończeniu drugiego bloku pokazów na głównej scenie wystąpił mielecki zespół Mr. Pollack, a po nim oczekiwany szczególnie przez młodszą część widowni Dawid Kwiatkowski. Na koniec wystąpiła główna muzyczna gwiazda wieczoru Maryla Rodowicz.

Oprócz podniebnych atrakcji i wydarzeń na koncertowej scenie dla mielczan i gości z całej Polski, którzy przyjechali do naszego miasta, na płycie lotniska przygotowano szereg innych atrakcji – m.in. w Strefie dla Dzieci oraz w kącikach dla konstruktorów i dla przyszłych pilotów.

fot: podkarpackie.pl

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa