W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Inne i charytatywne Kultura i nauka Materiały video Wywiady

Igraszki mikołajkowe osób niepełnosprawnych w Padwi Narodowej [FOTO, VIDEO]

TYLKO U NAS! W dniu 10 grudnia 2023 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Padwi Narodowej odbyła się już XXI gminna impreza kulturalno-integracyjna dla osób z niepełnosprawnością z terenu Gminy Padew Narodowa pt. „IGRASZKI MIKOŁAJKOWE”.

Co roku w imprezie bierze udział ok. 70 osób z niepełnosprawnością oraz ich opiekunowie jak również władze samorządowe i zaproszeni goście. Impreza ma na celu zintegrowanie osób z niepełnosprawnością z terenu gminy ich rodzin oraz umożliwienie im bezpośredniego kontaktu z władzami Gminy, radnymi i zaproszonymi gośćmi.

W tym roku w Igraszkach wzięło udział mnóstwo znanych osobistości z naszej Gminy i okolic jak np. Krystyna Skowrońska – Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Maczernia – Z- ca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państowej Straży Pożarnej ,Piotr Kędzior – Z-ca Komendanta Powiatowego PSP, Robert Pluta –Wójt Gminy Padew Narodowa wraz z małżonką, Janusz Bik – Przewodniczący Rady Gminy Padew Narodowa wraz z radnymi Rady Gminy, Małgorzata Brożyna – sekretarz Gminy Padew Narodowa, Joanna Skopińska – Mycek – skarbnik Gminy Padew Narodowa, Edward Kołek – przewodniczący konwentu sołtysów wraz z sołtysami, Anna Uzar – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej wraz z Nauczycielami i pracownikami szkoły, Halina Śpiewak – Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej, Józef Durda – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Padwi Narodowej wraz z pracownikami, Magdalena Burghardt – dyrektor Banku Spółdzielczego w Padwi Narodowej, Iwona Krępa – Radca prawny gm. Padew, Anna Wiącek – wieloletnia sekretarz gminy Padew Narodowa, Maria Król – wieloletnia kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Padwi Narodowej czy Waldemar Szyszka – wieloletni dyrektor szkoły podstawowej w Padwi Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Padwi Narodowej Ewa Pańczyk, która przywitała wszystkich przybyłych gości. Następnie głos zabrał Wójt gminy Robert Pluta, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Bik oraz Poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska. Następnie, jak co roku, uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury programie artystycznym. W tym roku uczestnicy Igraszek mieli okazję zobaczyć m.in. pokaz iluzjonisty. Magik Markus, wraz ze swoją uroczą asystentką Arashi, wprowadzili uczestników w niesamowity i zaskakujący świat magii. Dzięki zaangażowaniu wielu osób z publiki w różne sztuczki i pokazy, występ Magika Markusa trzymał wszystkich w napięciu przez cały czas. Nie zabrakło również wesołej zabawy z klaunem Maurycym oraz z ciotką Klotką, którzy zawsze wywołują uśmiech na twarzach wszystkich obecnych na imprezie.

Było również spotkanie ze św. Mikołajem, który wręczył prezenty wszystkim uczestnikom Igraszek. Po programie artystycznym i poczęstunku, uczestnicy jak co roku bawili się przy skocznych dźwiękach kapeli PADWIANIE, która grała między innymi znane i lubiane piosenki biesiadne. Trudno też nie wspomnieć o nauczycielach, pracownikach szkoły, uczniach szkoły, wolontariuszach pracownikach OPS, pracownikach Publicznej Biblioteki i pracownikach ZWiUK , którym należą się serdeczne podziękowania za swój wolny czas i pomoc w organizacji całego wydarzenia. Głównym organizatorem imprezy w tym roku był Ośrodek Pomocy Społecznej w Padwi Narodowej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Szkołą Podstawową w Padwi Narodowej. W ramach wolontariatu organizatorów wspomagała młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Padwi Narodowej.

Co roku zaproszeni goście są sponsorami owoców, słodyczy czy drobnych upominków dla uczestników imprezy. W tym roku głównym sponsorem wydarzenia była Gminna Komisja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Padwi Narodowej a wśród pozostałych sponsorów znaleźli się m.in. : Robert Pluta – Wójt Gminy Padew Narodowa , Janusz Bik – Przewodniczący Rady Gminy wraz z radnymi gminy ,Dawid Uzar – Radny Gminy, Koło Gospodyń Wiejskich w Padwi Narodowej, Firma „Zielona Budka”, Bank Spółdzielczy w Mielcu oddział w Padwi Narodowej, Poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska oraz osoby które od lat wspierają tę uroczystość i chcą zachować anonimowość .

Atmosfera na „ Igraszkach Mikołajkowych” była ciepła i serdeczna. Uczestnicy podkreślają, że cieszą się nie tylko z obecności innych osób z niepełnosprawnościami, ale ważna jest dla nich także możliwość wymiany doświadczeń, kontaktów, uściśnięcia ręki, porozmawiania lub choćby tylko zobaczenia tak ważnych osobistości jak posłanki na Sejm RP Pani Krystyny Skowrońskiej, wójta gminy Padew Narodowa czy też zobaczenia pokazu iluzjonisty. Jak co roku, impreza cieszy się aprobatą i uznaniem zarówno uczestników jak i organizatorów.

Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznych Mikołajek, zarówno tym wymienionym wcześniej jak i tym pragnącym zachować anonimowość. To dzięki Waszej pomocy i poświęceniu, na twarzach mieszkańców naszej Gminy w ubiegłą sobotę mógł pojawić się uśmiech. Jak mawiał Jan Paweł II – „Bogatym nie jest ten, co posiada, lecz ten co daje”.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa