W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Szkoły podstawowe w Gminie Radomyśl Wielki zmodernizowane

Magistrat w Radomyślu Wielkim zakończył realizację projektu modernizacji czterech szkół podstawowych.

To zadanie w ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, skierowanej do gmin popegeerowskich.

Przedsięwzięcie dotyczyło podstawówek w Dulczy Małej, Żarówce, Dąbrówce Wisłockiej i Podborzu.

Nadbudowa i dachy

W Żarówce doszło do przebudowy szkoły podstawowej. Nadbudowano dodatkowe piętro nad pomieszczeniem przedszkola oraz wybudowano dach nad dotychczasowymi stropodachami. Wykonano niezbędne docieplenia i odnowiono elewację. Modernizacja budynku podstawówki w Dulczy Małej polegała na wymianie skorodowanego pokrycia dachowego wraz z rynnami i obróbkami blacharskimi na nowe. Docieplony został strop i wykonana nowa instalacja odgromowa. Prace w obu szkołach prowadził ZRB Roman Olszowy z m. Kosowy za kwotę ok. 1,431 mln zł.

Zmiany elewacji

Natomiast w placówkach w Podborzu i Dąbrówce Wisłockiej odnowiono dotychczasowe elewacje budynków. Prace polegały na oczyszczeniu, dodatkowym kołkowaniu i wstrzyknięciu piany w miejscach odspojenia styropianu od ściany, oraz wykonaniu nowej warstwy zbrojonej z siatki i kleju oraz wykonaniem nowego tynku silikatowego. Dodatkowo w Dąbrówce została oczyszczona i pomalowana podbitka oraz wymieniona instalacja odwodnienia z rynien. Te roboty kosztowały ok. 253 tys. zł, a wykonał je ZRB MALBUD Józef Dolot z Mielca.

Przypomnijmy, że na to zadanie Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim pozyskał blisko 1,6 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: PIS w ramach edycji trzeciej dotyczącej terenów po byłych PGR-ach. Ze środków własnych gmina zapłaciła jedynie niespełna 87 tys. zł. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa