W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

III Olimpiada Języka Angielskiego „Master of English”

 I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu zorganizowało III Olimpiadę Języka Angielskiego „Master of English” pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego i Prezydenta Miasta Mielca.

III edycja konkursu odbyła się 20 marca 2024 roku i zgromadziła uczniów z najlepszą znajomością języka angielskiego z 10. szkół ponadpodstawowych z miasta Mielca i powiatu mieleckiego.

Otwarcia zawodów dokonała pani wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu Monika Cisło, która powitała wszystkich uczestników i ich opiekunów dydaktycznych. Dawid Skóra, uczeń naszej szkoły, wykonał 2 utwory na saksofonie: preludium i kurant z 1. suity wiolonczelowej Jana Sebastiana Bacha oraz Improvisation 2 Ryo Nado, subtelnie wprowadzając w klimat wydarzenia.

Następnie doktor Marek Paduch, nauczyciel I LO, przeprowadził konwersatorium akademickie w języku angielskim nt. „Word-formation processes in English” (Procesy słowotwórcze w języku angielskim”), w którym aktywnie uczestniczyła młodzież.

Po części oficjalnej, uczniowie przystąpili do pisemnego testu konkursowego, zaś nauczyciele wzięli udział w „językowym” spotkaniu integracyjnym anglistów.  

Opiekę merytoryczną nad organizacją i przebiegiem Olimpiady sprawowali nauczyciele języka angielskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, Marek Paduch, Joanna Pieróg i Elżbieta Żelazko. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa