W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Interwencja policji w niedzielę wielkanocną

Zmuszanie funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych, naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie policjantów, to czyny za które odpowie troje agresywnych uczestników świątecznej imprezy. Kobieta i dwóch mężczyzn usłyszeli zarzuty, przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczyli nadmierną ilością wypitego alkoholu.

W niedzielę wielkanocną funkcjonariusze interweniowali w jednym z domów, w gminie Czermin. Ze zgłoszenia wynikało, że gospodarz awanturuje się i nie chce wpuścić członka rodziny do domu. Na miejscu policjanci wysłuchali relacji zgłaszającego, a kiedy chcieli porozmawiać z agresywnym gospodarzem, mężczyzna zaczął ich wyzywać i napastliwie zachowywać się w stosunku do nich.

Podczas interwencji do rozmowy włączali się kolejni nietrzeźwi domownicy, którzy zaatakowali funkcjonariuszy. 39-letnia kobieta zaczęła szarpać policjanta za mundur i wyrywać jego wyposażenie, w tym czasie 37-letni mężczyzna próbował go uderzyć. Kiedy uczestnicy awantury nie reagowali na wezwania do zachowania zgodnego się z prawem, policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego i zatrzymali troje uczestników awantury.

Dwóch mężczyzn w wieku 43 i 37 lat oraz 39-latka noc spędzili w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania kobieta miała promil alkoholu w organizmie, natomiast mężczyźni mieli po 2 i 3 promile. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów dotyczących zmuszania funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej, naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia policjantów.

Zatrzymani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia tłumacząc swoje zachowanie nadmierną ilością spożytego alkoholu. Za popełnione czyny podejrzanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa