W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie GAP? | poradnik

W ostatnim czasie na rynku coraz większe zainteresowanie wzbudza ochrona ubezpieczenia GAP. Taka polisa ma chronić nas przed stratą finansową w przypadku szkody całkowitej pojazdów. Sprawdzamy na czym dokładnie polega GAP, jakie ma warianty, ile kosztuje i gdzie kupić najtańszą polisę GAP RTI. Do rozmowy zaprosiliśmy specjalistów z biura Rydzowski Ubezpieczenia.

Czym jest ubezpieczenie GAP?

To ubezpieczenie straty finansowej. Rozwijając angielski skrót GAP: Guaranteed Asset Protection. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku, które dużą popularnością cieszy się wśród właścicieli nowych i wartościowych samochodów. Polisa GAP jest finansowym zabezpieczeniem na wypadek szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu i chroni wartość rynkową pojazdu.

Jak w praktyce działa ubezpieczenie GAP?

Ubezpieczenie GAP chroni wartość początkową pojazdu. Wyobraźmy sobie taką sytuację: 

,,kupujesz lub bierzesz w leasing samochód o wartości 150 tys. zł. Oczywiście z biegiem czasu wartość pojazdu spada. W trzecim roku użytkowania uderzasz w sarnę, która wbiegła przed maskę a Ubezpieczyciel orzeka szkodę całkowitą. Z polisy AutoCasco otrzymujesz odszkodowanie w kwocie 105 tys. zł, ponieważ taka jest wartość samochodu po 3 latach eksploatacji”

A co z kwotą 45 tys. zł? Właśnie taka będzie wartość odszkodowania GAP. Polisa GAP pokrywa więc różnicę pomiędzy wartością odszkodowania z OC lub AC a  wartością samochodu z dnia zakupu pojazdu. Polisa GAP wypłaci odszkodowanie, które zapewni sumaryczne świadczenie do kwoty z faktury zakupu.

Ile kosztuje ubezpieczenie GAP?

Teraz przechodzimy do bardzo ważnej kwestii: jaka jest cena ubezpieczenia GAP? Jak tłumaczą specjaliści z zespołu Rydzowski Ubezpieczenia: Składki ubezpieczenia GAP są uzależnione od kilku najważniejszych czynników. To m.in:

  • wartość fakturowa pojazdu
  • wybrany wariant GAP
  • okres ubezpieczenia GAP
  • wybrany limit odszkodowania.

Jakie są możliwe limity odszkodowania w umowie ubezpieczenia GAP? Na ten moment Defend GAP oferuje limity od 10 tys. zł aż do kwoty 200 tys. zł.

Kalkulator ubezpieczenia GAP online.

Koszt GAP możemy bardzo szybko poznać w kalkulatorze ubezpieczenia GAP. Tam szybko sprawdzimy dokładny koszt GAP w zależności jakiej wartości auto i na jaki okres chcemy ubezpieczyć od utraty wartości samochodu. 

W przypadku ubezpieczenia GAP warto szukać najtańszej oferty, ponieważ różnice w cenie mogą sięgać nawet 2 tys. zł! Koszt polisy GAP może wydawać się jednorazowo większym wydatkiem. Przykładowo dla samochodu o wartości 150 tys. zł i limicie odszkodowanie GAP do 50 tys. zł cena ubezpieczenia wynosi 1924 zł za cały okres aż 5 lat ochrony w razie szkody całkowitej samochodu.

Ubezpieczenie GAP a polisa Autocasco. 

Ubezpieczenie GAP chroni przed utratą wartości pojazdu, gdy dojdzie do jego szkody całkowitej lub kradzieży. Wartość rynkowa samochodu spada z każdym miesiącem a polisy Auto Casco pokrywają wartość rynkową auta z dnia szkody. Nawet gdy zdecydujemy się na wariant stałej sumy ubezpieczenia- zamrozimy i ochronimy wartość pojazdu na przestrzeni jednego roku. Okres ubezpieczenia GAP dla samochodów osobowych może wynieść aż 5 lat– przez ten okres, dzięki ubezpieczeniu GAP, jesteśmy pewni, że w razie szkody całkowitej, sumarycznie odszkodowanie pokryje nam wartość fakturową samochodu.

Zawieranie ubezpieczenia GAP wiąże się też z obowiązkiem zakupu polisy AC przez cały okres ubezpieczenia. Ubezpieczyciel GAP, czyli Towarzystwo Ubezpieczeniowe Defend, wyrównuje różnicę między wypłatą odszkodowania z polisy OC lub AC do początkowej wartości pojazdu. Warunki ubezpieczenia precyzują- gdy nie będzie aktywnej polisy AC- ochrona GAP zadziała wyłącznie w przypadku szkody całkowitej likwidowanej z polisy OC sprawcy. 

Rodzaje ubezpieczenia GAP.

Ubezpieczenie GAP możemy wykupić w kilku wariantach. Do tej pory skupiliśmy się na wariantach ubezpieczenia GAP skierowanych dla nowych samochodów, jednak w Rydzowski Ubezpieczenia jest też możliwość zakupu polisy GAP dla samochodów używanych, w wieku nawet do 10 lat. Główne warianty ubezpieczenia GAP: 

  • ubezpieczenie GAP fakturowy lub nazywany inaczej jako GAP RTI. Wartość fakturowa samochodu jest chroniona nawet przez okres 5 lat. Wypłacone odszkodowanie wyrówna kwotę uzyskaną z polisy OC sprawcy lub AC do kwoty zakupu samochodu. 
  • GAP indeksowy. W ramach polisy GAP możemy liczyć na wypłatę, która określana jest procentowo, np. dodatkowe 20%  sumy wypłaconej z polisy AC. 
  • GAP finansowy. Odszkodowanie GAP fakturowy ma pokryć pozostałe do spłaty raty leasingowe lub raty kredytu samochodowego. 
  • ubezpieczenie GAP direct, znane również jako ubezpieczenie GAP Casco. Rozwiązanie dedykowane samochodom używanym, nawet dziesięcioletnim. Polisa na wypadek wystąpienia szkody całkowitej chroni wtedy nawet przez 3 lata wartość pojazdu z odnawianej polisy Autocasco. 

Gdzie i jak kupić ubezpieczenie GAP?

Ubezpieczenie GAP pojazdów można w wygodny sposób kupić m.in  w Rydzowski Ubezpieczenia. Składki ubezpieczenia GAP szybko sprawdzimy na dedykowanej stronie. Ubezpieczenie GAP należy do kategorii ubezpieczeń specjalistycznych i nie jest dostępne w każdym biurze ubezpieczeń. Oferty polisy GAP otrzymasz od specjalistów w formie mailowej a całość procesu możesz załatwić zdalnie, bez wychodzenia z domu. Specjaliści Rydzowski Ubezpieczenia oferują GAP w najniższych w Polsce stawkach. 

Specjalistyczny Ubezpieczyciel Defend GAP. 

W przypadku GAP liderem rynku w Polsce jest Towarzystwo Defend Insurance, które specjalizuje się ochronie wartości pojazdu pomiędzy odszkodowaniem z polisy Autocasco a wartością pojazdu na fakturze. Zakupu ubezpieczenia GAP można w łatwy sposób dokonać poprzez zespół Rydzowski Ubezpieczenia, który jako jeden z nielicznych niezależnych mutiagentów w Mielcu posiada taką współpracę z tym Ubezpieczycielem. Co ważne możesz również skorzystać z wariantu: ubezpieczenie leasingu GAP.

Ochrona przy szkodzie całkowitej.

Ubezpieczenie Defend GAP w wariancie polisy GAP RTI ma zapewnić nam wyrównanie odszkodowania do sumy jaką rzeczywiście zapłaciliśmy za samochód. Jak już wspomnieliśmy wyżej polisa GAP ma zastosowanie w przypadku szkód całkowitych lub kradzieży. Co do szkód całkowitych: GAP zadziała zarówno przy szkodach likwidowanych z OC sprawcy jak i tych z polisy Autocasco. 

W przypadku polisy GAP i umowy leasingu, gdy dojdzie do szkody całkowitej GAP również możesz liczyć, że wypłacona wartość odszkodowania będzie wyrównaniem do kwoty zapłaconej za pojazd. W przypadku szkody całkowitej otrzymasz odszkodowanie na własny rachunek a nie na konto Leasingodawcy.

W razie dodatkowych pytań, wątpliwości czy sprawdzenia oferty zapraszamy do kontaktu z partnerem naszego materiału: Rydzowski Ubezpieczenia.

Materiał partnera

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ekspertki z Urzędu Skarbowego w Mielcu spotkały się z seniorami Dziennego Domu „Senior – Wigor” w Przykopie

Wiadomości Mielec

Potrzebna pomoc dla Dawidka z Woli Mieleckiej potrąconego przez samochód

Wiadomości Mielec

Pijany jechał ciągnikiem w Tuszowie Narodowym

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa