Slider
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, i afery

Jak żyć Panie Marszałku ? Jak żyć Panie Starosto ?

W facebookowej zamkniętej grupie internetowej ”Blokada truciciela Melnoxu. Czas najwyższy rozwiązać ten śmierdzący problem” pojawił się wczoraj wpis byłego Wójta Gminy Mielec z apelem do starosty i marszałka:

Jak żyć Panie Marszałku ? Jak żyć Panie Starosto ?

To pamiętne pytanie zadają Wam dzisiaj mieszkańcy Mielca i okolic truci przez wyziewy z jednej z firm w SSE. Publikują w internecie zdjęcia dymiących kominów, które z ogromną szybkością i siłą wyrzucają w powietrze gazy i pyły o różnym odcieniu szarości, zdjęcia spomiędzy hal fabrycznych spowitych w szarej mgle dymów, zdjęcia wielu fragmentów Mielca, a najczęściej Mościsk, na których widać opadający ku ziemi i snujący się między domami wyziew. Wszystko to uzupełniają skargi mieszkańców na smród suszonych trotów i nieznanych substancji pomieszany z pyłem.

Od niedawna te odczucia potwierdzają badania stanu powietrza. Jest on tak fatalny, że częstokroć odczyty z Mielca liderują w kraju pod względem zapylenia powietrza. Powinniście znać stan powietrza w Mielcu i zdawać sobie z niego sprawę.
Tej sytuacji nie wolno zbywać okazywaniem satysfakcji z tego, że mieszkańcy organizują się. Po to mamy władze wojewódzkie i powiatowe, aby swoimi kompetencjami potrafiły z wyprzedzeniem chronić mieszkańców przed szkodliwymi skutkami działań. Takie zasady obowiązują w innych krajach Europy i domagamy się aby tak było również w Mielcu. Mieszkańcy Mielca nie mają żadnych powodów być gorzej traktowani od mieszkańców chociażby Innsbrucka.
Od wielu lat dostrzegamy wielką nieudolność władz w sprawie ochrony powietrza w Mielcu.

Ostatnie miesiące przynoszą coraz intensywniejsze emisje szkodliwych substancji i daleko niewystarczające, bardzo zachowawcze reakcje urzędów.
Panie Marszałku i Panie Starosto. Macie bardzo wyraźny mandat społeczny do sprawowania władzy, posiadacie wystarczające kompetencje jako najwyżsi urzędnicy w województwie i w powiecie, macie pełne wsparcie polityczne nie tylko swoich ugrupowań, ale również wszelkiej opozycji dla podjęcia szybkich działań radykalnie poprawiających jakość powietrza w Mielcu, czego jeszcze Wam potrzeba ???
Od jakiegoś czasu nie możecie obdzielać tym problemem Prezydenta Mielca, zostajecie z tą sprawą absolutnie sami, ze swoim sumieniem i kompetencjami i my mieszkańcy Mielca i okolic patrzymy jak nas szanujecie, jak szanujecie zdrowie nas i naszych rodzin.
Wiemy, że zbliżają się wybory samorządowe i będziecie już szukać na nie kasy oraz układać swoje gry i gierki polityczne, ale priorytetem dla Was powinno być wreszcie skuteczne uregulowanie spraw, z którymi niewiele potrafiliście zrobić przez ostatnie lata.
Mieszkańcy nawet najlepiej zorganizowani, pomysłowi i stanowczy w proteście nie mają tych możliwości, którymi Wy dysponujecie. Dlatego apelujemy o Wasze działanie.

Kazimierz Gacek‎ były Wójt Gminy Mielec

 

 

Slider

Zobacz też...

3 komentarze

BeniaR środa, 21 Luty 2018 at 09:45

To jakiś żart? Przecież ten Pan nic nie zrobił w sprawie powietrza jak był wójtem!!! Niech się nie pododpina pod nasz protest!

Odpowiedz
gosc dyskusji środa, 21 Luty 2018 at 11:38

Sytuacja jest trudna, ale skoro zakład zapowiedział że się upora z problemem w tym roku to po co takie żale jak wyżej, daj se pan na wstrzymanie i poczekaj na efekty zapowiedzianych działań a jak się nie upora to będzie można jeździć po innych politykach i zakładzie, przed wyborami na pewno się wyjasni

Odpowiedz
Anonim środa, 21 Luty 2018 at 12:41

Zbliżają się wybory więc bicie piany jest na miejscu.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja