W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Jak żyć Panie Marszałku ? Jak żyć Panie Starosto ?

W facebookowej zamkniętej grupie internetowej ”Blokada truciciela Melnoxu. Czas najwyższy rozwiązać ten śmierdzący problem” pojawił się wczoraj wpis byłego Wójta Gminy Mielec z apelem do starosty i marszałka:

Jak żyć Panie Marszałku ? Jak żyć Panie Starosto ?

To pamiętne pytanie zadają Wam dzisiaj mieszkańcy Mielca i okolic truci przez wyziewy z jednej z firm w SSE. Publikują w internecie zdjęcia dymiących kominów, które z ogromną szybkością i siłą wyrzucają w powietrze gazy i pyły o różnym odcieniu szarości, zdjęcia spomiędzy hal fabrycznych spowitych w szarej mgle dymów, zdjęcia wielu fragmentów Mielca, a najczęściej Mościsk, na których widać opadający ku ziemi i snujący się między domami wyziew. Wszystko to uzupełniają skargi mieszkańców na smród suszonych trotów i nieznanych substancji pomieszany z pyłem.

Od niedawna te odczucia potwierdzają badania stanu powietrza. Jest on tak fatalny, że częstokroć odczyty z Mielca liderują w kraju pod względem zapylenia powietrza. Powinniście znać stan powietrza w Mielcu i zdawać sobie z niego sprawę.
Tej sytuacji nie wolno zbywać okazywaniem satysfakcji z tego, że mieszkańcy organizują się. Po to mamy władze wojewódzkie i powiatowe, aby swoimi kompetencjami potrafiły z wyprzedzeniem chronić mieszkańców przed szkodliwymi skutkami działań. Takie zasady obowiązują w innych krajach Europy i domagamy się aby tak było również w Mielcu. Mieszkańcy Mielca nie mają żadnych powodów być gorzej traktowani od mieszkańców chociażby Innsbrucka.
Od wielu lat dostrzegamy wielką nieudolność władz w sprawie ochrony powietrza w Mielcu.

Ostatnie miesiące przynoszą coraz intensywniejsze emisje szkodliwych substancji i daleko niewystarczające, bardzo zachowawcze reakcje urzędów.
Panie Marszałku i Panie Starosto. Macie bardzo wyraźny mandat społeczny do sprawowania władzy, posiadacie wystarczające kompetencje jako najwyżsi urzędnicy w województwie i w powiecie, macie pełne wsparcie polityczne nie tylko swoich ugrupowań, ale również wszelkiej opozycji dla podjęcia szybkich działań radykalnie poprawiających jakość powietrza w Mielcu, czego jeszcze Wam potrzeba ???
Od jakiegoś czasu nie możecie obdzielać tym problemem Prezydenta Mielca, zostajecie z tą sprawą absolutnie sami, ze swoim sumieniem i kompetencjami i my mieszkańcy Mielca i okolic patrzymy jak nas szanujecie, jak szanujecie zdrowie nas i naszych rodzin.
Wiemy, że zbliżają się wybory samorządowe i będziecie już szukać na nie kasy oraz układać swoje gry i gierki polityczne, ale priorytetem dla Was powinno być wreszcie skuteczne uregulowanie spraw, z którymi niewiele potrafiliście zrobić przez ostatnie lata.
Mieszkańcy nawet najlepiej zorganizowani, pomysłowi i stanowczy w proteście nie mają tych możliwości, którymi Wy dysponujecie. Dlatego apelujemy o Wasze działanie.

Kazimierz Gacek‎ były Wójt Gminy Mielec

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Mistrzostwa Podkarpacia w siatkówce dziewcząt z udziałem gwiazdy siatkówki w SP 6

Wiadomości Mielec

Unijne dofinansowania dla OSP Kiełków i Przecław

Wiadomości Mielec

3 komentarze

BeniaR 21 lutego 2018 (środa) at 09:45

To jakiś żart? Przecież ten Pan nic nie zrobił w sprawie powietrza jak był wójtem!!! Niech się nie pododpina pod nasz protest!

Odpowiedz
gosc dyskusji 21 lutego 2018 (środa) at 11:38

Sytuacja jest trudna, ale skoro zakład zapowiedział że się upora z problemem w tym roku to po co takie żale jak wyżej, daj se pan na wstrzymanie i poczekaj na efekty zapowiedzianych działań a jak się nie upora to będzie można jeździć po innych politykach i zakładzie, przed wyborami na pewno się wyjasni

Odpowiedz
Anonim 21 lutego 2018 (środa) at 12:41

Zbliżają się wybory więc bicie piany jest na miejscu.

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa