W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Jubileusz Janusza Pacholca [FOTO]

W niedzielę (26.03) odbył się benefis 50-lecia pracy artystycznej oraz 70 urodziny świętował mielczanin Janusz Pacholec.

W Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyła się premiera monodramu Janusza Pacholca dla licznie zaproszonych gości.

Janusz Pacholec od lat uczestniczy w wielu wydarzeniach artystycznych jako aktywny uczestnik spektakli, przedstawień kabaretowych, wieczornic i akademii. Swoją aktywność artystyczną rozpoczął już w latach 60. i 70. XX wieku, występując w przedstawieniach kabaretowych mieleckiego klubu „Podgórze”. W latach 70-80 grał w teatrze „Maska” działającym przy Zakładowym Domu Kultury RCK w spektaklach: „Ludzie z lasu”, „Igraszki z diabłem”, „Dekret” i „Czyżby”. Od 2013 r. jest aktorem Teatru „Rozmaitości” im. Stefa Ostrowskiego działającym przy Domu Kultury SCK. Ma na swoim koncie wiele udanych ról, w tym głównych. W „Rozmaitościach” zagrał w przedstawieniach: „Dziewczyny z pomysłem”, „Damy i huzary”, „Rozmowy przy wycinaniu lasu”, „Wesele”, „Ożenek”, „Królowa przedmieścia”, „Teatr Variété”. W ostatnich latach „etatowo” jest Józefem Piłsudskim podczas imprez upamiętniających odzyskanie niepodległości czy rocznic bitwy warszawskiej.
Był także członkiem zespołu „Senior Show” przy Mieleckim Uniwersytecie III Wieku.
Janusz Pacholec od 2022 r. jest prezesem Stowarzyszenia Teatralnego „Proscenium”.

Monodram Janusza Pacholca „Belfer” można obejrzeć 1 kwietnia, o godz. 18:00, w sali kameralnej DK SCK. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka. Kasa czynna w dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem, w środy- kasa nieczynna) oraz online: bilety.kinogalaktyka.pl.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa