W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Kazimierz Kopera nowym powiatowym radnym

Podczas sesji Rady Powiatu Mieleckiego we wtorek, 21 lutego, swoje ślubowanie złożył Kazimierz Kopera. Nowy radny zastąpił Renatę Siembab, która mandatu zrzekła się, by pełnić obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.

Kazimierz Kopera, w wyborach do rady powiatu przeprowadzonych w listopadzie 2014 roku, uzyskał drugą najwyższą ilość głosów od mieszkańców okręgu wyborczego nr 5.

W związku z tym, iż nie utracił prawa wybieralności ani też nie zrzekł się pierwszeństwa do obsadzenia mandatu na rzecz kandydata z tej samej listy, postanowieniem Komisarza Wyborczego z Tarnobrzega zastąpił w radzie Renatę Siembab.

Z resztą radnych po raz pierwszy spotkał się na sali obrad we wtorek, 21 lutego. Złożył wówczas ślubowanie, w którym obiecał rzetelnie wykonywać powierzone mu obowiązki, a także działać  ku pomyślności wspólnoty samorządowej i obywateli. – Życie tak nakreśla nasze drogi, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co i gdzie robić będziemy w najbliższym czasie. W ten właśnie sposób, za sprawą wyzwania podjętego przez panią Renatę Siembab, niespodziewanie znalazłem się pośród rady. To dla mnie zaszczyt – mówił tuż po zaprzysiężeniu nowy radny.

Z samorządem lokalnym Kazimierz Kopera zetknął się już m.in. w 2014 roku, kiedy to starał się o fotel burmistrza Przecławia. Doświadczenie to, jak sam mówi, sporo go nauczyło. – Wierzę, że dzięki tej wiedzy, będę w stanie jeszcze lepiej wykonywać mandat radnego – zaznacza.

O tym, na jakie kwestie w swojej działalności kładł będzie szczególny nacisk, przekonamy się już niebawem. Nowo wybranego radnego czeka m.in. wybór komisji, w których chciałby pracować przez resztę kadencji. Ustalenia w tym zakresie zapadną na kolejnej sesji Rady Powiatu Mieleckiego. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa