W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

„Klasa z drewna” w Padwi Narodowej [FOTO]

Szkoła Podstawowa im. I. Łukasiewicza w Padwi Narodowej jako jedna ze 106 szkół w Polsce i 11 na Podkarpaciu została laureatem projektu Lasów Państwowych „Klasa z drewna”, otrzymując dofinansowanie w wysokości 67 286,95 zł.

W ramach projektu powstała zadaszona, drewniana wiata edukacyjna, zamontowana na kostce brukowej, wyposażona w ławostoły, quizy i gry edukacyjne. Dodatkowo na terenie obok wiaty zamontowano ul edukacyjny, grę edukacyjną „ Dendrologia” oraz interaktywną kostkę , oznaczono kierunki świata. Na potrzeby zajęć edukacyjnych, zamontowano także 10 ławek na betonowych stelażach.

W ramach projektu odbyły się także zajęcia terenowe w klasach piątych „Powitanie jesieni”, podczas których uczniowie poznawali mieszkańców lasu,  gatunki roślin leśnych i uczyli się odpowiedniego zachowania w lesie i jak chronić lasy przed dewastacją. Uczniowie klas ósmych zorganizowali konferencja prasową „Czy gospodarka leśna jest kompromisem pomiędzy przyrodą a potrzebami człowieka?”, dyskutując o aspektach gospodarki leśnej oraz gospodarczym i społecznym znaczeniu pozyskiwania drewna z lasu. Zajęcia dla naszych uczniów przeprowadził też leśnik z Nadleśnictwa Nowa Dęba Michał Walczak, podkreślając znaczenie lasów dla człowieka i gospodarki. Podsumowaniem projektu był konkurs plastyczny dla uczniów „Mój las”, który cieszył się dużym powodzeniem, a najlepsze prace zostały nagrodzone i umieszczone na tablicach na szkolnym korytarzu.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat znaczenia i roli lasów. Teren szkolny wzbogacił się o elementy edukacyjne, które będą wykorzystywane podczas zajęć w sezonie wiosenno-jesienno-letnim przez uczniów naszej szkoły, ale też mieszkańców miejscowości. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa