W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Mielec [FOTO, AUDIO]

Maksymalnie do 160 tysięcy złotych otrzyma Gminna Mielec z rezerwy celowej budżetu państwa. Dzięki dofinansowaniu jeszcze w tym roku uda się przebudować drogę gminną Złotniki-Kolonia nr 10340R. Promesę przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrał w czwartek (05.04) Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Uroczystość przekazania deklaracji odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Poza przedstawicielami samorządów, które otrzymały dofinansowania, w wydarzeniu uczestniczyli również Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki oraz parlamentarzyści: Krystyna Wróblewska, Wojciech Buczak, Andrzej Matusiewicz, Mieczysław Miazga oraz Rafał Weber.

W ramach podziału środków na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych do naszego województwa trafiło łącznie 34 mln zł, które rozdysponowano pomiędzy 41 gmin oraz 17 powiatów. – Wszyscy państwo wiecie, że teren naszego województwa jest terenem narażonym na występowanie klęsk żywiołowych. Nasze państwo wspiera samorząd w usuwaniu skutków tych zdarzeń. Cieszymy się ogromnie, że transza środków przyznanych z resortu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jest tak znaczna. Bardzo serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie i wnioskowanie o te środki – powiedziała w trakcie spotkania Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.

Wnioski złożone przez Gminę Mielec oraz Gminę Borowa są jedynymi z obszaru powiatu mieleckiego, które zaopiniowane zostały pozytywnie. – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny udaje nam się skutecznie sięgać po środki zewnętrzne. Takie dofinansowania umożliwiają nam modernizację infrastruktury, która została zniszczona w wyniku klęsk żywiołowych. W ubiegłym roku dzięki podobnemu wsparciu udało się wykonać drogę w Trześni. W tym roku wykonamy drogę w Złotnikach. Złożyliśmy również wnioski na dofinansowanie modernizacji dróg Rzędzianowice – Olszyny oraz Trześń obok Światowca. Są to jednak inwestycję kosztochłonne, dlatego czekamy na kolejną transze środków z Ministerstwa i jeśli tylko pojawi się taka możliwość na pewno ją wykorzystamy – przekazuje Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych przyznane zostały środki w wysokości 34 mln zł. Deklarację wsparcia otrzymało 41 gmin oraz 17 powiatów.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Konkurs – Baw się z nam [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa