W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mielecki akcent na kongresie „Dobry Zawód” we Wrocławiu [VIDEO]

O projekcie realizowanym w Zespole Szkół Technicznych opowiedzą we Wrocławiu starosta Zbigniew Tymuła i dyrektor ZST Mariusz Wojciechowski. Będą oni prelegentami podczas trwającego Kongresu Powiatów „Dobry Zawód”.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprosiło mieleckich prelegentów do zabrania głosu w panelu pod nazwą „Dobre praktyki: współpraca samorządu, przedsiębiorstwa i szkoły”. W części spotkania poświęconej branży transportu lotniczego starosta Zbigniew Tymuła i dyrektor Mariusz Wojciechowski wystąpią wraz z przedstawicielami firmy Linetech Aircraft Maintenance.

Wspólnie opowiedzą o projekcie „Zawody przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie mieleckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. W jego ramach kształceni są przyszli mechanicy lotniczy, którzy – właśnie w firmie Linetech i jej oddziałach – w całego toku kształcenia mają odbyć łącznie 450 godzin praktyk.

Podczas Kongresu Powiatów „Dobry Zawód” swoimi doświadczeniami z zakresu praktyk podzielą się również szkoły i samorządy realizujące projekty z branży chemicznej, elektryczno-energetycznej oraz transportu kolejowego.

Kongres otworzy wystąpienie Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej dotyczące zmian w szkolnictwie branżowym i technicznym planowanych od roku szkolnego 2019/2020.

Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. W kongresie bierze udział prawie 1000 osób z całej Polski, wśród nich przedstawiciele ministerstw, władz wojewódzkich i powiatowych, spółek Skarbu Państwa, kuratorzy oświaty, parlamentarzyści, kierownictwo i dyrektorzy departamentów MEN oraz dyrektorzy jednostek podległych MEN, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie ze szkół kształcących w zawodach.

 

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa