W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Kolejne sukcesy mieleckiego szefa kuchni

W dniach 5-7 sierpnia br. w rumuńskim mieście Brasov odbył się międzynarodowy konkurs kulinarny Vegetarian Culinary Cup.  Polskę reprezentował Tomasz Smoczyk, szef kuchni jednego z mieleckich hoteli. Konkurs zgromadził najlepszych szefów kuchni z całego świata (Arabia Saudyjska, Chorwacja, Austria, Niemcy, Polska, Wielka Brytania, Włochy, Izrael), którzy rywalizowali w oparciu o warzywa i pieczywo propagując ideę zdrowego odżywania i wegetarianizmu.

 

Tomasz Smoczyk jako członek jury miał przyjemność oceniać sztukę kulinarną w kategoriach desery wegetariańskie, kuchnia wegetariańska, vegan i low wegan. Poziom jaki reprezentowali uczestnicy konkursu był wysoki zarówno pod względem smakowym, kreatywnym a także prezentacyjnym.

 

Po ocenie uczestników konkursu przyszedł czas na zaprezentowanie potraw przyrządzanych przez członków jury i wtedy mielecki mistrz był oceniany przez publiczność, szefów kuchni restauracji, jak i uczestników konkursu.  Potrawa jaką przedstawił to amusee bouchee (bottarga, puder cytrynowy, kawior balsamiczny oraz tagliatelle, prażona rukola, grilowana bottarga, kawior cytrynowy). Za te danie został wyróżniony przez publiczność.

W dniach 10-11 września br. Tomasz Smoczyk uda się z powrotem do Rumunii aby jako juror oceniać potrawy w ramach międzynarodowych zawodów World Master of Grill.

Następnie w dniach 24-27 września br. uda się do Grecji aby wziąć udział w seminarium międzynarodowych sędziów sztuki kulinarnej organizowanym przez World Association of Chefs Societies. Polska do tej pory nie posiadała sędziego w tej branży na tym poziomie.

Tomasz Smoczyk to mistrz kulinarny, szef kuchni, laureat wielu prestiżowych konkursów, konsultant i trener. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywał we Francji, Włoszech i w Niemczech. Jest członkiem wielu światowych organizacji zrzeszających najlepszych szefów kuchni.

 

Otrzymał wiele odznaczeń kulinarnych w tym najbardziej prestiżowy certyfikat Światowego Master Chefa przyznany przez Worlds Master Chefs Society za dokonania zawodowe jak i osiągnięcia w wędrówce kulinarnej.

Pracował m.in. w restauracji La Pergola Rome Cavalieri, pod okiem  znanego szefa kuchni Heinz Beck. Restauracja  posiadała dwie gwiazdki Michelin – jest to jedno z najwyższych na świecie prestiżowych wyróżnień gastronomicznych.

 

Po pracy w Rzymie został oddelegowany do Niemiec i jako Executive Chef niemieckiej restauracji La Rosenau doprowadził do uzyskania rekomendacji przez przewodnik Michelin. Wrócił do ojczyzny i obecnie jest szefem kuchni jednego z mieleckich hoteli.

 

[nggallery id=205]

 

 

world-master-grill

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa