W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

„Kompozyty konstrukcyjne” – to nowy kierunek który powstanie na Politechnice Rzeszowskiej na potrzeby PZL Mielec

Politechnika Rzeszowska uruchamia pierwszy w historii uczelni kierunek studiów podyplomowych przygotowany na potrzeby Polskich Zakładów Lotniczych z Mielca. Pracownicy PZL Mielec, jednego z największych pracodawców na Podkarpaciu i lidera krajowej branży lotniczej, rozpoczną studia podyplomowe na kierunku „Kompozyty konstrukcyjne” utworzonym w ramach Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz przy wsparciu Wydziału Chemicznego PRz.

Uprzejmie zapraszam na podpisanie umowy w sprawie uruchomienia nowego kierunku studiów podyplomowych, które odbędzie się 30 października 2016 r. o godz. 8.45 w Sali Senatu Politechniki Rzeszowskiej (bud. V, 4. piętro) przy al. Powstańców Warszawy 12 w Rzeszowie.

Plan spotkania:

  • powitanie Gości przez JM Rektora Politechniki Rzeszowskiej,
  • wypowiedzi prezesa Polskich Zakładów Lotniczych Janusza Zakręckiego, wiceprezesa ds. projektowania i inżynieringu w firmie Sikorsky Aircraft Michaela Ambrose oraz rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusza Markowskiego,
  • podpisanie umowy i pamiątkowe zdjęcie,
  • briefing prasowy – sesja pytań.

Program studiów „Kompozyty konstrukcyjne” został opracowany na potrzeby Polskich Zakładów Lotniczych z Mielca. W pracach nad programem studiów uczestniczyli inżynierowie z Mielca i z firmy Sikorsky Aircraft ze Stanów Zjednoczonych, na czele z Mike Ambrose, wiceprezesem ds. projektowania i inżynieringu. Jest to znakomity przykład na efektywną współpracę podkarpackiego przemysłu z Politechniką Rzeszowską.

Wszelkie szczegółowe informacje będą udzielane podczas spotkania.

 

dsc_2431

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa