W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Konwent Samorządów Powiatu Mieleckiego o transporcie zbiorowym

W siedzibie mieleckiego starostwa odbyły się obrady Konwentu Samorządów Powiatu Mieleckiego. Rozmowy włodarzy gmin, miasta i powiatu już po raz kolejny koncentrują się na transporcie publicznym. 

Konwent samorządów omówił szczegóły współpracy w zakresie organizacji transportu publicznego na terenie powiatu mieleckiego oraz związane z tym przedsięwzięciem koszty.

Założeniem samorządowców jest utworzenie, w pierwszym etapie, powiatowego systemu przewozów pasażerskich na terenie powiatu mieleckiego, następnie zaś – powołanie do życia związku powiatowo-gminnego, który umożliwiłby pozyskanie z funduszu wojewody dofinansowania do linii deficytowych.

Przypomnijmy, że to już kolejne w ostatnim czasie obrady włodarzy gmin, miasta i powiatu, podczas których omawiane są możliwe dla lokalnego transportu zbiorowego rozwiązania. Poprzednie takie spotkanie zorganizowano 3 września. Koncepcję optymalnej formy organizacyjno-ekonomicznej przewozów autobusowych przedstawił wówczas Marcin Gromadzki z Public Transport Consulting.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa