Nowym trenerem Stali Stalowa Wola został mielczanin Krzysztof Łętocha – były trener i zawodnik Stali Mielec. Na stanowisku pozostanie przynajmniej do końca rundy jesiennej. Zastąpił on również mielczanina Janusza Białka, również byłego piłkarza i trenera Stali Mielec, z którym rozwiązano umowę za porozumieniem stron.

Powodem zmiany trenera było prawdopodobnie zagrożenie spadkiem Stali Stalowej Woli do III ligi. Białek był trenerem Stali od 26 kwietnia, a Łętocha był do tej pory jego asystentem. Krzysztof Łętocha rozpoczynał piłkarską karierę w Sandecji Nowy Sącz, z której w 1984 trafił do Stali Rzeszów, która grała wówczas w II lidze. W sezonie 1984/1985 zajęła w niej 13. miejsce i została zdegradowana. W 1989 podpisał kontrakt ze Stalą Mielec.

W jej barwach 29 lipca zadebiutował w I lidze, w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Legią Warszawa. Pierwszą bramkę zdobył natomiast w meczu z Wisłą Kraków, rozegranym w kwietniu 1990 i wygranym przez Stal 2:1. W sezonie 1989/1990 dotarł również ze swoim klubem do półfinału pucharu Polski (porażka w dwumeczu ze stołeczną Legią). Przez kolejnych pięć lat Łętocha regularnie grał w podstawowym składzie, zaś Stal plasowała się w tabeli na dalszych miejscach.

Wyjątkiem był sezon 1992/1993, kiedy to zajęła szóstą lokatę. W rundzie jesiennej sezonu 1995/1996 Łętocha rozegrał 15 meczów, po czym w przerwie zimowej przeniósł się do Wisły Kraków, która grała w II lidze. W 1996 zajęła drugie miejsce i wywalczyła promocję do grona najlepszych zespołów. W kolejnych rozgrywkach Łętocha wystąpił w 28 spotkaniach, a krakowski zespół uplasował się na 12. miejscu, mając dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W 1997 Łętocha odszedł do Sandecji Nowy Sącz, a następnie grał również w Koronie Kielce, Wisłoce Dębica i mieleckiej Stali. Piłkarską karierę zakończył w 2003, będąc zawodnikiem Pogoni Staszów. Kariera trenerska W sezonie 2002/2003, kiedy był piłkarzem Pogoni Staszów, Łętocha objął funkcję grającego trenera tej drużyny i zajął z nią w trzeciej lidze szóste miejsce. Na początku września 2004 Łętocha przyjął propozycję pracy w Kolejarzu Stróże, w którym zastąpił Stanisława Kroka. Doprowadził zespół do barażu o grę w trzeciej lidze, w którym prowadzeni przez niego piłkarze, okazali się lepsi od Garbarni Kraków. Był do tej pory trenerem wielu klubów w Polsce południowo-wschodniej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz