W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty

Ksiądz kanonik Franciszek Hanek obchodził 99 urodziny [FOTO]

Ksiądz urodził się 23 lipca 1921 roku w Mielcu, czas II wojny światowej spędził w mieleckich zakładach lotniczych działających pod niemiecką okupacją.

Jednocześnie związany był z legendarnym oddziałem partyzanckim „Jędrusie”: był łącznikiem i instruktorem od broni. Po wojnie zdał maturę, studiował psychologię, a w końcu zdecydował się na teologię i kapłaństwo. Wiele lat pracował w Archidiecezji Wrocławskiej. W 1996 roku, przeszedłszy na emeryturę, wrócił w rodzinne strony.

Z okazji urodzin Zmotoryzowana Grupa Rekonstrukcyjno-Historyczna im. gen. Stanisława Maczka z Mielca postanowiła zrobić duchownemu motoryzacyjną niespodziankę.

Uformowana kolumna pojazdów historycznych, tuż po uroczystościach kościelnych przewiozła jubilata księdza ulicami miasta i dotarła na Polanę Wyklętych, gdzie przygotowano ognisko w partyzanckim klimacie. 

Spotkanie przy ognisku było też okazją do wysłuchania wspomnień jubilata. Przypomniane zostały również partyzanckie pieśni.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa