W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

Kulturalne (i bezpieczne) wakacje 2020 z SCK [FOTO]

Jednostki wchodzące w skład Samorządowego Centrum Kultury zapraszają na szereg działań pod hasłem „Kulturalne wakacje”. W trudnych czasach Dom Kultury stawia na działania w przestrzeni miejskiej (ale nie zapominajmy o środkach ostrożności i noszeniu maseczek w miejscach, gdzie trudno jest zachować bezpieczny dystans).

Przez miesiące wakacyjne w parku za Domem Kultury obejrzeć będzie można dwie wystawy plenerowe nawiązujące do 550-lecia lokacji miasta Mielca. Pierwsza, na którą już zapraszamy, dotyczyć będzie ludzi, którzy mieli związek z naszym miastem. 

W parku na najmłodszych mielczan już teraz czeka planszowa kolorowanka. Aby z niej skorzystać wystarczy zabrać z domu mazaki do tablic suchościeralnych. Namalowany na chodniku ruchowy tor zadań będzie się rozrastał i rozwijał, ale już teraz można z niego korzystać. 

W sierpniu obejrzymy wystawę przedstawiającą znane i mniej znane miejsca w naszym mieście. Przestrzeń parku ożywi przygotowana przez pracowników Domu Kultury instalacja artystyczna „Tu rozwijają się skrzydła”. Nie będzie to jedyna tego typu realizacja. Dodatkowo w wybranych częściach miasta pojawią się przestrzenne ramki, przez które zobaczyć będzie można miasto oraz zrobić sobie zdjęcie na jego tle. 

Liczymy na to, że atrakcyjnym elementem gry miejskiej będzie podążanie „Szlakiem Mieleckich Rzeźb”, do czego zachęcamy całe rodziny, czy grupy przyjaciół. Mamy nadzieję, że mielczanie, zwłaszcza ci młodszego pokolenia, poznają historię i ciekawostki związane z rzeźbami, które tak mocno wrosły w pejzaż miejski.

Jak co roku nie zabraknie plenerowych seansów kina letniego w Pałacyku Oborskich oraz bajkowych seansów w Kinie Galaktyka. W ramach kina letniego będzie można obejrzeć także produkcje Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich. Będą to: „ Legenda o Mielcu czyli baśniowe początki miasta” oraz „Mieleckie Historie wojenne”. 

Dużym wydarzeniem jest wystawa pt. „Wsi spokojna, wsi wesoła. Mieleckie Lasowiacy” w Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich. W związku z wystawą przez całe wakacje muzeum czynne będzie także w niedziele, w godz. od 16 do 20. Nowej ekspozycji towarzyszyć będą muzyczne niespodzianki na żywo (ok. godz. 18) prosto z tarasu Pałacyku. 

Propozycje wakacyjne ma również Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka”, które zaprasza do udziału w warsztatach iluzji optycznej.

Nie zabraknie również propozycji ze strony Miejskiej Biblioteki Publicznej, która przygotowała warsztaty podróżnicze oraz czytanie fragmentów „Podróży Guliwera”. Dodatkowo w ramach akcji „Niedziela z książką” mieszkańcy zostaną zaproszeni do głośnego czytania na żywo. Najmłodsi czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci. Zachęcamy też do „podglądania” przez okno prac Haliny Saj w ramach „Letniej Galerii w oknie” (siedziba MBP przy ul. Kusocińskiego). 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wszystkich naszych propozycji i przypominamy, że aby wziąć w nich udział (zwłaszcza w tych, które odbywają się w zamkniętych przestrzeniach, jak np. wystawa w Pałacyku, czy warsztaty w „Jadernówce” i w MBP) konieczne jest założenie maseczki. Chroniąc siebie i innych przed zagrożeniem koronawirusem, które tak bardzo skomplikowało nam naszą codzienność, nie rezygnujmy z bezpiecznych i atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, które przygotowaliśmy dla mielczan.

Życzymy miłych wakacji! 

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej www.kultura.mielec.pl, profilu Samorządowego Centrum Kultury na Facebooku, Instagramie oraz kanału na Youtube, gdzie będziemy zapowiadać i systematycznie relacjonować wszystkie akcje. 

Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich można oglądać wystawę „Wsi spokojna. Wsi wesoła. Mieleckie Lasowiacy” 

Fot. Można już korzystać z ruchowego toru zabaw w parku za Domem Kultury. Tor będzie się on rozwijał, bo nowe odcinki wciąż są domalowywane.  

Spacerując po parku za Domem Kultury, warto obejrzeć galerię znanych postaci związanych z naszym miastem. 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości