W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Laptopy dla uczniów Gminy Przecław

Gmina Przecław otrzymała grant w wysokości 70 000 zł na zakup laptopów dla wszystkich szkół podstawowych położonych na terenie gminy.

W ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: I Osi priorytetowej POPC – Powszechny dostęp do szybkiego internetu”, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”, Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Na zakup 40 laptopów gmina pomimo iż nie było takiej konieczności wniosła wkład własny w wysokości  23 037,20 zł, tylko po to, aby umożliwić wszystkim uczniom sprawne uczenie się w trybie zdalnym.

 Dnia 21 maja 2020r. Burmistrz Przecławia Renata Siembab przekazała zakupione laptopy dyrektorom szkół, którzy z kolei na podstawie umowy użyczenia przekażą rodzicom uczniów. Ponadto 21 maja 2020r. Gmina Przecław złożyła wniosek o grant w wysokości 105 00 zł na zakup 45 laptopów w odpowiedzi na kolejny konkurs organizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, które przeznaczyło 180 MLN ZŁ z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa