środa - 19 Grudzień 2018, 3:07
Slider
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka

„Legenda o Smoku Wawelskim” na scenie Domu Kultury w Grochowem [FOTO]

27 lutego br. Dom Kultury w Grochowem zaprosił dzieci z młodszych klas szkół podstawowych terenu tuszowskiej gminy na przedstawienie pt. „Legenda o Smoku Wawelskim”.

Spektakl został przygotowany przez instruktor Grażynę Świerczyńską na podstawie najbardziej znanej krakowskiej legendy o Smoku Wawelskim z grupami: teatrem dorosłych „Uciecha” i młodzieżową grupą „ToMy”. Legenda bardzo podobała się dzieciom, żywo reagowały na to co działo się na scenie, pomagały kumoszce szukać zagubionej owieczki, tańczyły z królewną i pomagały Szewczykowi Dratewce wywołać smoka z jamy.

To zainteresowanie i zaangażowanie małych widzów dodało aktorom wiele odwagi i sprawiło ogromną satysfakcję. Przedstawienie obejrzały dzieci z wszystkich pięciu szkół podstawowych gminy Tuszów Narodowy.

Aktorzy „Legendy o Smoku Wawelskim”: Królowa- Maria Ciemięga, Król – Józef Pluta, Królewna – Julia Maziarz, Szewczyk Dratewka – Jacek Rzeźnik, Szewc – Alojzy Dydo, Turystka – Krystyna Rogóż, Kumoszki – Elżbieta Chłopek, Barbara Goraj, Barbara Paluch, Maria Smoleń, Maria Zielińska, Rycerz – Filip Łącz, Smok – Patryk Kasprzak, Krakowianki- Olivia Harpula, Julia Gaj.

Opublikował: Łukasz Furtek

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja