W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Magiczne spotkanie [FOTO]

Ponad trzydzieści osób znakomicie się bawiło podczas spotkania autorskiego dr Lucyny Żbikowskiej – poetki, eseistki i pracownika naukowego, która odbyła się 14 grudnia 2019 r. w siedzibie MTL w Mielcu.

Przybyli na imprezę: uczniowie pani profesor z rzeszowskiej WSP i Uniwersytetu Rzeszów , członkowie miejscowej literackiej organizacji pozarządowej, i miłośnicy poezji. Spotkanie zainaugurował i poprowadził wiceprezes MTL Stefan Żarów. Muzycznie rozpoczęły spotkanie reprezentantki Grupy Wokalno-Instrumentalnej „Sokół 1893”: Amelia Gancarz, Wiktoria Kuroń i Ewa Rzeszucińska.

Obszerne fragmenty z tomiku „Intymnie i sekretnie” przybliżyły uczestnikom promocji Barbara Augustyn i Katarzyna Hudy. Autorce tomików poezji: „Intymnie i sekretnie”(2017), „Rozproszone myśli o świcie”(2018), „Któż zmusi wiersze do milczenia”(2018), zaprezentowanych podczas spotkania, przypadła do gustu ich interpretacja. Miała też swoje długie wystąpienie Pani doktor. Oczarowała ona uczestników spotkania swoją poezją, erudycją i znajomością literatury oraz historii. Dyskusja jaka wywiązała się po jej wystąpieniu dotyczyła przeróżnych wątków. Pytali o nie kolejno: Zygmunt Osak, Witold Zaborniak, Barbara Augustyn, Stefan Żarów, Zbigniew Michalski oraz inni.

Prezes MTL Zbigniew Michalski, wraz z listem gratulacyjnym, wręczył poetce piękny bukiet kwiatów.  Za miłe chwile, podczas tego spotkania, podziękowała uczestnikom osobiście pani doktor. Długa kolejka ustawiła się do stolika, przy którym autorka podpisywała swoje książki.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa