W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Mają pasje, dostają stypendia

26 uczniów odnoszących sukcesy w dziedzinie nauki, kultury i sportu odebrało 16 października Stypendia Burmistrza Radomyśla Wielkiego.
Tradycyjnie już od kilku lat przy okazji Dnia Edukacji Narodowej (14 października) w gminie Radomyśl Wielki wręczane są stypendia dla wybitnie zdolnych uczniów i studentów.

– Jesteście tymi wybranymi z grona młodzieży naszej gminy. Gratuluje wam, że chce się wam rozwijać wasze pasje. Już dziś jesteście przykładem dla swoich rówieśników, że warto to robić – mówił do burmistrz Józef Rybiński, który wręczał pamiątkowe dyplomy stypendysty wraz ze swoim zastępcą Stanisławem Lonczakiem.


Dobry pomysł
Przedstawiciel rodziców stypendystów podziękował burmistrzowi za pamięć o sukcesach najmłodszych przedstawicieli gminy i wsparcie finansowe kierowane na ich dalszy rozwój.
Sylwia Pisarczyk, znana w Radomyślu Wielkim z estradowych występów, nie ma wątpliwości, że stypendia to bardzo dobry pomysł: – Nie wszyscy mają możliwości finansowe, aby móc rozwijać własne pasje. Być może dla niektórych nie są to duże kwoty, ale fajnie, że władze widzą potrzebę wspierania zdolnych osób z naszej gminy. Zawsze to łatwiej, bo nie są obciążeni tylko rodzice.
Stypendia na 10 miesięcy
W tym roku o stypendia burmistrza wnioskowało 39 osób. Pozytywnie rozpatrzonych zostało 26. Stypendyści otrzymują od 50 do 200 zł miesięcznie. Pieniądze trafiają na ich konta przez 10 miesięcy. Są śród nich uczniowie i studenci odnoszący sukcesy na arenie wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej – przekazał Andrzej Przybyszewski, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Radomyślu Wielkim.
Nagrody dla dyrektorów
Dzień Nauczyciela to także okazja do uhonorowania pracy ludzi oświaty Nagrodami Burmistrza Radomyśla Wielkiego. W tym roku trafiły one do: Anny Krasoń – dyrektorki Gimnazjum Publicznego w Radomyślu Wielkim, Małgorzaty Labak – dyrektorki Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wlk., Anny Oślizło – dyrektorki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Podborzu, Stanisławy Syper – dyrektorki Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej i Janusza Grzyba – opiekuna radomyskiego obserwatorium.

ZDJĘCIA – https://www.facebook.com/927931523931054/photos/pcb.1583885765002290/1583884251669108/?type=3&theater

Stypendyści Burmistrza Radomyśla Wielkiego w roku szkolnym 2017/18.
Nauka
Patryk GOLEC
Anna GRZECH
Oliwia KOŁACZ
Weronika KRZYSZTOFIK
Izabel PIETRAS
Andrzej RUSINOWSKI
Michał SADOWSKI
Wiktoria SIEMBAB
Kultura
Wiktoria GUŁA
Aleksandra KABARA
Anna MĄDZIEL
Daria MUCHA
Sylwia PISARCZYK
Karolina SOROCHMAN
Oliwia STUDNIARZ
Magdalena WILK
Marzena WILK
Sport
Edyta GRZECH
Mikołaj HUMAJ
Justyna JANECZEK
Mikołaj JURAS
Mateusz MACHNIK
Klaudia PUŁA
Sabina SIEMBAB
Gabriela WARIAS
Paulina WILASZEK

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa