Slider

W dniu wczorajszym za garażami znajdującymi się przy ul. Jagiellończyka spacerowicze znaleźli martwe kocięta zakopane w płytkim dołku.

Straż miejska podjęła interwencję w tej sprawie. Matka kociąt również została znaleziona na parkingu zakopana razem z młodymi. Z nieoficjalnych informacji wynika że zwierzęta leczone były w lecznicy, lecz niestety nie przetrwały choroby.

Jak podała fundacja Animals sprawa wygląda nieco inaczej niż można by się domyślać, jednak osoby, które znalazły zakopane kocięta, nie mogły o tym wiedzieć. Z informacji podanych przez fundację wynika, że kotki wraz z matka były spod basenu, i opiekowała się nimi pewna kobieta, niestety chorych kociąt nie udało się uratować, a ich opiekunka niefortunnie zakopała je wykopując płytki dołek za garażami.

Jak powiedziała nam po dokładniejszym zbadaniu sprawy jedna z osób obecnych przy zdarzeniu: „To nie było celowe działanie, ale mimo wszystko taka sprawa rozwiązana powinna być w inny sposób, w takim wypadku są specjalne organizacje, procedury i zasady (przede wszystkim BHP), które pozwalają uniknąć skandali, a przede wszystkim potencjalnych zagrożeń epidemiologicznych”

fot. Oliwia Mazur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider

SliderSlider


Slider

Slider

Slider