W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Miasto Mielec wśród laureatów konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Ośrodku Garncarskim w Medyni Głogowskiej, poznaliśmy laureatów II edycji konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”, skierowanego do beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

W gali wziął udział Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, który odebrał dyplom i statuetkę dla Gminy Miejskiej Mielec za zwycięstwo w kategorii „Kreatywny region”.

Kapituła Konkursu pod przewodnictwem Wioletty Rejman, dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej nominowała 25 projektów po 5 w każdej kategorii konkursowej. W lipcu i sierpniu odbyły się wizyty u nominowanych, których celem było zebranie materiału fotoreporterskiego i przygotowanie raportu. Dzięki zebranym informacjom Kapituła wybrała ostatecznie 5 laureatów. Swojego „Mistrza zmian” wybrali również internauci.

Najwyższe uznanie konkursowej kapituły w kategorii Kreatywny region  uzyskał projekt „Poszerzenie i wzbogacenie oferty kulturalnej dla mieszkańców MOF Mielec poprzez rozbudowę i modernizację Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu.

 W uzasadnieniu nagrody dla Mielca napisano: „Nowoczesna, wkomponowana w otoczenie bryła, przeszklone fasady oraz świetliki umożliwiające maksymalne wykorzystanie naturalnego źródła światła, wielofunkcyjne pomieszczenia, szerokie przejścia między regałami, swobodny dostęp do księgozbioru – taka jest rozbudowana i zmodernizowana Biblioteka Miejska w Mielcu. Obok wypożyczalni i czytelni, urządzono Centrum Wiedzy o Mielcu i Regionie. Jest też wydzielona wypożyczalnia multimediów oferująca m.in. audiobooki. Nowym rozwiązaniem jest także wydzielenie odrębnej Wypożyczalni dla młodzieży. 

Oprócz Mielca nominacje w tej kategorii otrzymały projekty: „Jarosław Magiczne Miasto”, „Poprawa infrastruktury dydaktycznej w gminie Radomyśl Wielki”, „Wykorzystanie potencjału endogenicznego gminy Dębica poprzez budowę urządzeń lecznictwa uzdrowiskowego oraz infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w Latoszynie – miejsce muzykoterapii”, „Zachowanie i rozwój dziedzictwa kulturowego poprzez prace remontowo-konserwatorskie przy zabytkowym budynku dawnej Kasy Oszczędności w Ropczycach z przeznaczeniem na cele edukacji kulturalnej”.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt [FOTO]

Wiadomości Mielec

Wakacyjny Kiermasz Książek

Wiadomości Mielec

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa