Informacje

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych [FOTO]

Dużym sukcesem mieleckich lekkoatletów zakończyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych które zostały rozegrane dzisiaj na terenach Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej.

W ramach mistrzostw zostały rozegrane cztery biegi – 1,5 km i 2 km dla dziewcząt, oraz 2 km i 3 km dla chłopców.
W punktacji drużynowej zespół LKS Stal Mielec bezapelacyjnie zajął 1 miejsce zdobywając 12 pkt, pokonując zespoły z Rzeszowa i Przemyśla.

Indywidualnie najlepiej wypadł Kacper Jaworski który nie miał sobie równych w biegu na 2km i z dużą przewagą dotarł na linię mety jako pierwszy. Łącznie zawodnicy z Podkarpacia okazali się lepsi od Województwa Małopolskiego w stosunku 51:29.

17= MKS Stal Nowa Dęba

W ramach Mistrzostw został rozegrany finał Grand Prix Podkarpacia. W kategorii młodzika zwyciężył Kacper Jaworski wygrywając wszystkie trzy biegi. Wśród dzieci starszych na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała się Natalia Jacher oraz Michał Płaza.