W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka Materiały video

Mielczanie autorami najlepszego projektu społecznego w Polsce! [VIDEO]

Zwolnieni z Teorii to największa olimpiada projektów społecznych w Polsce.
Każdego roku uczestniczy w niej kilkaset szkół, których uczniowie realizują własne inicjatywy. W tym roku zgłoszonych zostało 800 projektów, które objęły swoimi działaniami co czwartego Polaka.

Projekt Maturalni.com został zgłoszony do konkursu Zwolnieni z Teorii, czyli największej olimpiady projektów społecznych. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad tysiąc szkół, których uczniowie zrealizowali 800 inicjatyw. Podczas uroczystej gali finałowej, prowadzonej przez Marcina Prokopa, zostali ogłoszeni laureaci. Wśród nich projekt mieszkańców Mielca z Fundacji Młodych Liderów. Zdobyli oni Złotego Wilka, czyli nagrodę najlepszego projektu społecznego w Polsce. 

W dobie pandemii uczniowie mieli ograniczone możliwości w zdobywaniu wiedzy, a także znaczne trudności w przygotowaniu się do egzaminów maturalnych. W dodatku placówki, w których się uczyli nie były dostosowane do prowadzenia zajęć online – brakowało odpowiedniego sprzętu oraz dobrze przeszkolonej kadry nauczycieli. Na tym wszystkim najbardziej cierpieli uczniowie, którzy w tej sytuacji nie mieli równych szans w edukacji.
Na drogie, prywatne lekcje stać było tylko nielicznych, a od jakości zdanych egzaminów zależy przyszłość każdej młodej osoby.

Tak powstała ogólnopolska platforma Maturalni.com przeznaczona do prowadzenia korepetycji online. Jest to obecnie jeden z największych projektów Fundacji Młodych Liderów, dzięki któremu edukacja zdalna zrobiła krok do przodu! 

Młodzi mielczanie do współpracy zaprosili nauczycieli z całego kraju. Z ponad 300 przesłanych CV wybrali 15 najlepszych belfrów, którzy równocześnie byli egzaminatorami maturalnymi.
W ten sposób, z ich pomocą rozpoczęli prowadzenie darmowych lekcji w Internecie dla dziesiątek tysięcy osób.

Łącznie zorganizowaliśmy ponad 300 lekcji, w których udział wzięło dziesiątki tysięcy osób. Nasze transmisje live na Facebooku miały po 3000 widzów, czyli tyle osób ile w tym roku zdawało maturę w całym Rzeszowie. Warto dodać, że takie transmisje prowadziliśmy niemal każdego dnia, tym samym pomagając przygotować się do egzaminu dojrzałości co piątemu maturzyście w kraju.” – mówi Sebastian Peret, prezes Fundacji Młodych Liderów.

To niesamowite jak w ciągu zaledwie kilku miesięcy dzięki ciężkiej pracy, wspaniałym nauczycielom, a także możliwościach Internetu staliśmy się jedną z największych szkół w kraju. Nasze transmisje przebijały popularnością nawet te organizowane przez wydawnictwa takie jak OPERON czy NOWA ERA. Statystycznie w każdej 30 osobowej klasie pomogliśmy przygotować się do matury około 5-6 osobom. To niesamowite.” – mówi Wiktoria Noga – Członek Zarządu Fundacji

Działania Młodych Liderów w samym 2021 roku dotarły do łącznie 5 000 000 Polaków. Oprócz portalu edukacyjnego zajmują się oni także organizacją Największej Trasy Kina Samochodowego i Plenerowego w Polsce, wspieraniem osób z depresją w ramach projektu „Poproszę Uśmiech”, a także Festiwalami Młodych „YOUTHEST”, które ze względu na pandemię zostały chwilowo wstrzymane.

Platforma Maturalni.com nie zakończyła swojej działalności wraz z zakończeniem matur. Od września czeka na kolejnych uczniów, którzy chcą dobrze przygotować się do egzaminów i spełnić swoje maturalne marzenia!

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa