W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Mielczanin wystąpi na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie [FOTO]

12 lutego 2020 r., w Lubelskim Centrum Kultury, odbył się drugi etap regionalnych eliminacji 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. W kategorii zespołów teatralnych zwyciężyła grupa „Foch” z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Parafii MBNP w Tarnobrzegu, spektaklem  „Kopciuszek”. 

W kategorii solistów zwyciężył Patryk Jaszcz. Reprezentant Nieformalnej Grupy Absolwentów PZPSW w Mielcu wykonał autorski utwór „Mielecki rapton”. Tworzenie własnej muzyki nie jest jedyną rzeczą, która wyróżnia Patryka. Dzięki niemu na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego usłyszymy hip-hop. Patryk trenuje też bowling, w którym odnosi spektakularne sukcesy.  Trzykrotnie zdobył złoty medal na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych  w Los Angeles. Ponadto zdobył dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale podczas polskich edycji olimpiad. 

Patryk rapuje od zawsze – podkreśla Małgorzata Pazdro, nauczycielka Patryka. – W ten sposób łączy swoje dwie pasje. Po raz pierwszy przyszedł do mnie z tekstem właśnie po tym jak wygrał w Los Angeles i napisał o tym piosenkę. Początkowo byłam sceptyczna, ponieważ niewiele osób potrafi dobrze pisać, jednak kiedy mi to zarapował byłam pod ogromnym wrażeniem. Po tym nabrał pewności siebie, zaczął pisać więcej tekstów. Ma ogromny talent. Ostatnio zgłosiła się do niego miejscowa grupa literacka, która chciałaby, aby do nich dołączył. 
23 marca na widowni krakowskiego teatru zasiądą także zespoły, które zajęły kolejne miejsca  podczas regionalnego etapu tegorocznej „Albertiany”.  

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa