W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Felietony Informacje

Mielec, 5G, szczepionka na covid19 i deklaracja władz miasta [FELIETON]

Czy pan się zaszczepi przeciwko covid19, panie prezydencie?

To pytanie kierowane ze wszystkich stron do prezydenta Dudy, zdeklarowanego antyszczepionkowca można by dzisiaj zadać także władzom naszego miasta, tak prezydentowi Wiśniewskiemu jak i naszym mieleckim radnym.

Jak na razie nikt im publicznie tego pytania nie zadał, a ich niechęć do nowych technologii jak na razie objawiona jest poprzez walkę z falami elektromagnetycznymi 5G (ale i kuchenek mikrofalowych, bo to te same fale).

Technologia to technologia. Żyjemy w czasie zarówno jej rozkwitu jak i wielkiej niewiary w to, co nam przyniosła i przynosi. Wygląda to tak, jakbyśmy przestali chcieć się rozwijać, jakbyśmy stwierdzili, że to, co osiągnęliśmy jako społeczeństwo, państwo, a osiągnęliśmy  to przy pomocy rewolucji technologicznej, już nam wystarczy i teraz tylko „wieś spokojna, wieś wesoła”… Oczywiście polska, nie jakaś ciapata.

Każdy jako tako mądry wie, że to się nie uda. że jak nie przyjmiemy  przyszłości z jej technologią, to przyszłości mieć nie będziemy. Bo przyszłość to będą Chińczycy.

A jak jeszcze nie zdołamy pokonać pandemii, która nam ci Chińczycy zafundowali i na którą są odporni (podobno), to już będzie całkiem źle.

W czasie, kiedy szczepić się mają publicznie królowa Elżbieta i jej małżonek, trzej żyjący prezydenci USA, kiedy już zaszczepili się premier Czech i pani prezydent Słowacji, nasz pan prezydent powiedział, że jak się zaszczepi, to będzie to na samym końcu, bo on jest ozdrowieniec i nie chce odbierać szansy innym ludziom. W domyśle, bardziej potrzebującym

Na pytanie Onetu do najważniejszych osób w państwie o to, czy się zaszczepią, pozytywnie odpowiedział tylko marszałek senatu, Karczewski.

Widać, że w Polsce im kto bardziej prawicowy, tym bardziej zacofany i zabobonny. Ale to nie reguła. Bo i lewicowe elity Mielca raczej za postępem technologicznym nadążać nie chcą.

Pal sześć dzisiaj 5G. Będzie na to czas po epidemii.

Dzisiaj wzorem pytających w Polsce czas zapytać naszych mieleckich przywódców: czy zaszczepicie się Panowie?

·       Czy zaszczepi się Pan przeciwko covid19 panie prezydencie Wiśniewski?

·       Czy zaszczepi się Pan, Panie starosto Lonczak?

·       Czy zaszczepi się Pan, Panie Przewodniczący Bieniek?

·       Czy zaszczepicie się panowie i panie radni miejscy? 

Łatwo na dzisiaj jest być przeciwko 5G, bo rok w tą, rok w tamtą, niewiele jeszcze tu zmieni.

Ale deklaracja za lub przeciwko szczepieniom ma już swój wymiar egzystencjalny. Taka deklaracja przywódców może uratować życie wielu osobom. Bark takiej deklaracji może dla wielu skończyć się na cmentarzu.

Więc jak?

ps. Jakby się ktoś mnie pytał, to ja się zaszczepię.

Andrzej Talarek

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa