W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mielec zajął 27 miejsce na liście miast, których kierowcy deklarują najmniej szkód

Czy mieszkańcy Mielca jeżdżą bezpiecznie? Jak się okazuje, prawie 65% z mieleckich kierowców deklaruje brak szkód w historii ubezpieczenia OC.

Eksperci rankomat.pl przygotowali zestawienie 84 miast powyżej 50 tys. mieszkańców. Ich celem było sprawdzenie, w których miastach kierowcy deklarują najmniejszą bezszkodowość. Mielec znalazł się na 27. miejscu listy z wynikiem 64,8%. Nieznacznie wyższą bezszkodowość zadeklarowali mieszkańcy Wałbrzycha (64,9%), a trochę niższą mieszkańcy Płocka (64,7%). Najlepiej pod tym względem wypadli zmotoryzowani z Raciborza, a najgorzej z Warszawy (53,8%).

W Mielcu najtańsze OC w kraju

W ubiegłym roku województwo podkarpackie okazało się najtańszym pod względem obowiązkowego ubezpieczenia OC województwem w kraju – średnio polisa kosztowała tam 556 zł. Z kolei w Mielcu kierowcy płacili jeszcze mniej – przeciętnie na zakup ubezpieczenia OC przeznaczali 515 zł. Drożej było za to w Ostrowcu Świętokrzyskim (552 zł), Stalowej Woli (557 zł) i Zamościu (558 zł). W porównaniu do średniej kwoty wydawanej na ubezpieczenie OC przez mieszkańców Wrocławia (939 zł), w kieszeniach mielczan pozostawało 424 zł.

Obraz zawierający zrzut ekranu

Opis wygenerowany automatycznie

Wyliczając składkę OC, towarzystwa biorą pod uwagę szereg czynników, m.in. liczbę kolizji i wypadków spowodowanych przez mieszkańców danego regionu. Jeżeli chodzi o Mielec, to mamy do czynienia z ciekawą sytuacją. Mimo dość dużej liczby deklarowanych szkód, kierowcy z tego miasta płacili niską składkę za OC. Dla porównania średnia cena OC wyliczona dla kraju wyniosła 689 zł. Niskie stawki dla kierowców z Mielca mogą wynikać m.in. z ich długiego stażu za kierownicą lub posiadania samochodów o niskiej pojemności silnika – mówi  Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

Obraz zawierający tekst, mapa

Opis wygenerowany automatycznie

W województwie podkarpackim Audi A4, w Mielcu Opel Astra

Zarówno w Mielcu, jak i całym kraju najczęściej zgłaszanym do ubezpieczenia modelem samochodu w ubiegłym roku okazał się Opel Astra. Za jego ubezpieczenie kierowcy musieli średnio zapłacić 658 zł. Jeżeli jednak spojrzeć na całe województwo podkarpackie, to okazuje się, że najpopularniejsze było tu Audi A4. Przeciętna polisa dla tego samochodu kosztowała właścicieli 834 zł. Jeżeli chodzi o inne popularne samochody osobowe, to średnie ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego kształtowały się następująco: 606 zł – Opel Corsa, 670 zł – Ford Focus, 679 zł – Volkswagen Golf, 690 zł – Ford Mondeo, 920 zł – BMW Serii 3.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Oddziałów Ginekologiczno-Położniczego i Noworodkowego Szpitala Specjalistycznego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi piłkarze Stali Mielec na turnieju we Włoszech [FOTO]

Wiadomości Mielec

W Trzcianie skradziono motocykl marki WSK

Wiadomości Mielec

2 komentarze

Katarzyna 17 lutego 2020 (poniedziałek) at 11:56

Nawet kierowcy z „tanich” miast mogą sporo zaoszczędzić na OC, jeśli przed zakupem polisy porównają ceny ubezpieczenia w poszczególnych towarzystwach. Wystarczy wejść na stronę takiej porównywarki jak Ubea i po chwili już można wiedzieć, gdzie będzie najtaniej.

Odpowiedz
Ekspert Superpolisy 20 lutego 2020 (czwartek) at 11:32

Ceny OC nie zależą tylko od miasta czy województwa, ale również różnią się u poszczególnych ubezpieczycieli. Dlatego zawsze przed zakupem warto sprawdzać wszystkie oferty dostępne na rynku. Najlepiej skorzystać w tym celu z porównywarki Superpolisa, która umożliwia sprawdzenie produktów kilkunastu ubezpieczycieli i wybór najlepszej z opcji.

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa