W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Mieleccy bowlingowcy zdobywają medale

Mieleccy zawodnicy reprezentujący Olimpiady Specjalne Oddział Podkarpacki Klaudia Jamróz, Patryk Jaszcz, Michał Hyjek, Rafał Surdej i Wojciech Kierys brali udział w VI Ogólnopolskim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych.

  Turniej trwał od 17.09.2020 do 19.09.2020 r.w Skarżysku Kamiennej. Na torach kręgielni Kombinat Formy 80 zawodników z całej Polski  po  wcześniejszych preeliminacjach i przypisaniu do grup walczyło o miejsca medalowe przy wsparciu kierownika grupy, trenera oraz 2 opiekunów zawodników.

Po 3-dniowych zmaganiach bowlingowcy zdobyli 7 medali (4 złote,2 srebrne i 1 brązowy). Zawodnicy zmagali  się nie tylko ze sobą jako sportowcy ale także walczyli  ze swoimi ograniczeniami i trudnościami ze względu na swoją niepełnosprawność.

Bowling jako sport jest świetną forma rehabilitacji, walki ze swoimi słabościami  i ograniczeniami a także  wspólna integracja i poznawanie nowych osób.

Zawodnicy z  powagą wypowiadają słowa przysięgi –
„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku „

Dziękujemy organizatorom którzy w dobie Covid z całą gamą ostrożności i zabezpieczeń podjęli ten trud zorganizowania tak wspaniałej imprezy.


Dziękujemy Olimpiadom Specjalnym Polska, Olimpiadom Specjalnym Oddział Podkarpacki, trenerom, a przede wszystkim właścicielom PUB Legenda w Mielcu, dzięki którym możemy przeprowadzać treningi na profesjonalnie przygotowanych i smarowanych torach.
Do zobaczenia za rok.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa