W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mieleccy policjanci dbają o bezpieczne wakacje

Trwające wakacje, to czas wypoczynku i podróży. Z myślą o bezpieczeństwie osób korzystających z urlopu, a szczególnie towarzyszących im dzieci, mieleccy policjanci będą prowadzić szereg działań prewencyjnych, pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2018”.

Policjanci w czasie działań „Bezpieczne wakacje”
Przez najbliższe dwa miesiące, mieleckimi drogami będzie podróżować wielu turystów. Dla policjantów ruchu drogowego i prewencji wakacje, jest to okres wzmożonej pracy. Policjanci drogówki kontrolują w tym czasie autobusy wiozące dzieci na wakacyjny wypoczynek, sprawdzają stan techniczny wszystkich pojazdów, wyposażenie, a także dokumenty, które muszą mieć przy sobie kierowcy. Kontrolują również stan ich trzeźwości. Wszystko to po to, żeby było bezpieczniej.

W trakcie wakacyjnych kontroli policjanci zwracają szczególną uwagę na:

trzeźwość kierujących,
stan techniczny pojazdów,
braki w wyposażeniu,
dobór miejsc postoju w czasie podróży,
dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze,
właściwy załadunek sprzętu wypoczynkowego oraz bagaży,
stan oznakowania pionowego i poziomego na jezdniach a także na inne nieprawidłowości związane z oznakowaniem dróg.
Policjanci będą też odwiedzać miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W trakcie spotkań z młodymi ludźmi będą rozmawiać z nimi o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą czy w górach.

Mieleccy policjanci zadbają także o bezpieczeństwo osób wypoczywających w powiecie mieleckim. We wszystkich atrakcyjnych turystycznie miejscowościach wzmożone zostaną policyjne patrole, m.in. przy kąpieliskach i rzekach, wszędzie tam, gdzie lubimy odpoczywać.

Urszula Chmura KPP Mielec

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa