W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka

Mielecka Państwowa Szkoła Muzyczna obchodziła wczoraj jubileusz 50-lecia [FOTO, VIDEO]

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia, im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu ma już 50 lat. Z tej okazji odbyły się uroczyste obchody jubileuszu, najpierw w Bazylice Mniejszej Parafii p.w. św. Mateusza, gdzie miało miejsce poświęcenie sztandaru szkoły, następnie przed wejściem do zabytkowego budynku PSM nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie pomnika Mieczysława Karłowicza – patrona szkoły.

Główne uroczystości odbyły się w sali królewskiej wraz z Koncertem Jubileuszowym w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej PSM I i II st. w Mielcu. W koncercie orkiestry brali udział uczniowie i nauczyciele wraz z solowymi występami śpiewaków.

Impreza została przeniesiona z 2020 roku ze względu na pandemię. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: posłowie do Sejmu RP, nauczyciele, przedstawiciele samorządu, przyjaciele szkoły, a także uczniowie i absolwenci.

Z okazji jubileuszu wręczono odznaczenia państwowe i lokalne dla nauczycieli i przyjaciół mieleckiej szkoły. Minister Kultury przyznał także najwyższe odznaczenia państwowe „Medale Gloria Artis”.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa