W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Mielecki Punkt Pomocy Humanitarnej

„Pakiet żywność”, „pakiet dziecko” i „pakiet chemia” – takie zestawy artykułów pierwszej potrzeby przygotowywane są dla uchodźców z Ukrainy, którzy pomoc i wsparcie mogą znaleźć w mieleckim Punkcie Pomocy Humanitarnej funkcjonującym przy ulicy Cyranowskiej 66.  

Akcja Mielec dla Ukrainy nie ustaje i każdego dnia przybywa dowodów na solidarność mieszkańców Mielca wobec ciężko doświadczonych przez los obywateli Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszym mieście. Taką solidarność okazują także nasze miasta partnerskie. W miniony piątek 11 marca do Mielca dotarł transport darów z francuskiego Douchy-les-Mines.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i dobre serca przyjaciołom z Francji, a w szczególności dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę merowi Michaelowi Veniat. To właśnie artykuły z Francji razem z darami dostarczanymi cały czas przez mielczan składają się na wspomniane pakiety, które wydawane są potrzebującym przy ul. Cyranowskiej 66.

Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17 miejski Punkt Pomocy Humanitarnej odwiedzają zarówno osoby, które na dłużej zatrzymały się w naszym mieście dołączając do swoich rodzin, które pracowały u nas jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie, jak również osoby dla których Mielec jest tylko tymczasowym miejscem pobytu.

W najbliższą środę 16 marca do punktu dostarczone zostaną artykuły szkolno-papiernicze, które zbierane są w mieleckich placówkach przedszkolnych.

Przypominamy numer telefonu do Punku Pomocy Humanitarnej  – 884 057 701) i do miejskiego punktu informacyjnego – 884 057 690), gdzie można uzyskać informacje dla uchodźców m.in. o niezbędnych formalnościach związanych z pobytem w jak również o możliwościach znalezienia lokum w Mielcu u osób i rodzin, które taką pomoc lokalową dla obywateli Ukrainy oferują.

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki na naszej stronie internetowej „Mielec dla Ukrainy”, gdzie w jednym miejscu można znaleźć wszystkie informacje związane z pomocą dla ukraińskich uchodźców. Blok informacji o bazie mieszkaniowej i pomocy materialnej dedykowanej dla osób które chcą pomóc i dla tych którzy szukają pomocy tutaj: https://uapomoc.pl/

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa