W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Kultura i nauka

Mieleckie Towarzystwo Literackie – zarejestrowane

Kiedy 11 marca 2017 r. tworzyło się, bez fanfar i zbytniego rozgłosu, Mieleckie Towarzystwo Literackie, wielu nam zazdrościło bądź niedowierzało, że zdołamy utworzyć samodzielny byt poza TMZM im. Wł. Szafera, gdzie uprzednio należała większość obecnych naszych twórców, należących do Grupy Literackiej „Słowo” – jednej z sekcji TMZM.

Byli tacy, którzy pisali prześmiewcze teksty na temat podziału mieleckiego środowiska literackiego – w koniunkturalny i całkiem niepotrzebny sposób zawłaszczony przez jedną ze stron. Nie do mnie należy ocenianie decyzji w tym temacie.

Choć mam własne zdanie na ten temat, zachowam je dla siebie, zaś historia rozsądzi, kto miał rację w sporze, będącym paliwem całego zamieszania. Są bowiem sprawy ważniejsze niż niepotrzebne sianie zamętu. Wielokrotnie pisałem, że środowisko artystyczne Mielca jest pod względem liczebności tak samo liczne jak rzeszowskie i stalowowolskie. Żadna władza dotąd, po zabraniu na przełomie wieków mieleckiej nagrody kulturalnej, nie reaktywowała tego potrzebnego honorowania ludzi kultury.

Stąd bardzo miła informacja dobiegła dla naszego gremium z Rzeszowa: Sąd rejonowy w Rzeszowie, XII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego, po rozpoznaniu w dniu 14 kwietnia 2014r. w Rzeszowie, na posiedzeniu w trybie niejawnym wpisał Mieleckie Towarzystwo Literackie do Krajowego Rejestru Sądowego. Tym samym spełnił się sen całego pokolenia twórców, którzy poczynając od pamiętnego „Sęka” i Korespondencyjnego Klubu Młodych Pisarzy, w czasach słusznego PRL-u, poprzez działalność w „Słowie” doczekali się spełnienia uprzedniej iluzji.

Zarząd MTL, wybrany na cztery lata, poprzez Zebranie Założycielskie w dniu 11 marca 2017r., składa się z następujących osób: Zbigniew Michalski – prezes, Stefan Żarów – wiceprezes, Andrzej Talarek – skarbnik i Barbara Augustyn – sekretarz. Organem kontrolnym stowarzyszenia, Komisją Rewizyjną, kierować będzie Witold Zaborniak. W jej skład weszli jeszcze Monika Hebda i Zbigniew Radłowski. Zapraszamy do konstruktywnej, na partnerskich zasadach, współpracy wszystkie stowarzyszenia, którym leży na sercu wszelka działalność kulturalna, a zwłaszcza na polu literatury i książki.

Zapraszamy młodych twórców i zapewniamy, że wszyscy, przedstawiający wysoki poziom artystyczny, zostaną w należyty sposób wysłuchani i potraktowani. Wszelkie aktualności, a także twórczość, znajdują się na stronie internetowej http://mtlmielec.blogspot.com

Zbigniew Michalski
Prezes MTL

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Projekt edukacyjny ABC Empatii i ABC Ekonomii [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spotkanie z poezją Katarzyny Hudy

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

micha 4 maja 2017 (czwartek) at 17:35

” spełnił się sen całego pokolenia twórców” MTL to zarząd 5 osobowy i kilka martwych dusz. Michalski wielki przywódca ale czego ????.

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa